REKLAMA

Wystawa “Podróż z butami w garści”

RZESZÓW. Galeria oPe mieszcząca się przy klasztorze oo. Dominikanów w Rzeszowie zaprasza na nietypową wystawę “Podróż z butami w garści”.

Jest to krótka historia opowiedziana za pomocą obrazów, historia podróży po Birmie,Kambodży i Tajlandii. Zabytki w tych krajach to wiele świątyń  np. olbrzymia Shwedagon cała w złocie, która kontrastuje z biedą społeczeństwa birmańskiego. Angkor Wat w Kambodży to wiele różnej wielkości świątyń, wszystko to można dzisiaj oglądać  w Internecie lub w wydawnictwach albumowych . Przy wszechobecnym kurzu i brudzie denerwujące dla turystów z zachodu jest ciągłe zdejmowanie butów nie tylko w świątyniach również w rodzinnych hotelach, biurach obsługi turystów ale też w małych sklepikach.Pomimo  biedy (braku prądu ,bieżącej wody i bardzo ciężkich warunków pracy )są oni życzliwi i uśmiechnięci. Taką podróż uwieczniła w swoich obrazach Anna Sądecka, która jest autorką wystawy. Ekspozycję można oglądać do 31 lipca.

 

 

18-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wystawa-podroz-z-butami-w-garsci