REKLAMA

Wystawa plenerowa w ramach Breakout Days w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

W dniach 13-15 września w Rzeszowie odbywa się festiwal Breakout Days. Muzycy bluesowi z całej Polski oddają w ten sposób hołd Tadeuszowi Nalepie. Z tej okazji na rzeszowskim Rynku stanęła okolicznościowa wystawa.

41707446_339220630147682_5578020975326265344_n_1

Foto: Kacper Ciuba

Od czwartku na rzeszowskim Rynku można podziwiać plenerową wystawę fotografii, związaną z Tadeuszem Nalepą i zespołem Breakout. Autorem zdjęć jest Marek Karewicz – polski artysta fotografik, który stworzył ok. 1500 okładek płytowych. To on sfotografował Tadeusza Nalepę prowadzącego za rękę swojego syna Piotra. Zdjęcie stało się kultowe. Wspomnianą fotografię autor wykorzystał do okładki płyty Blues zespołu Breakout. Jest to krążek uznawany za przełomowy w historii polskiego rocka.

W Hotelu Bristol można natomiast obejrzeć wystawę prac Agi Krysiuk „Obrazy z płyt winylowych”.

W piątkowy wieczór na rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert finałowy, składający się z dwóch części. W pierwszej części: “Synowie Bluesa”, zagrają Piotr Nalepa oraz Sebastian Riedel. W drugiej części koncertu wystąpi Ireneusz Dudek, znany pod pseudonimem artystycznym Shaki’n Dudi.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie: www.breakoutdays.pl oraz www.estrada.rzeszow.pl.


14-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)