REKLAMA

Wystawa plenerowa: “Ojcowie Niepodległości” (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na ogrodzeniu parkingu Ogrodów Bernardyńskich, tuż przy parkingu Urzędu Wojewódzkiego, pojawiła się wystawa plenerowa o tytule: “Ojcowie Niepodległości”. Będzie ją można oglądać do końca tego roku.

39496768_791878017602918_5597370395700232192_n

Foto: Kacper Ciuba

Na planszach wystawy znajdują się postaci: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego. Oprócz zdjęć, które przedstawiają „Ojców Niepodległości”, na planszach można obejrzeć biogramy. Nie zabrakło również fotografii archiwalnych.

Wśród bohaterów wystawy jest artysta, są dyplomaci, żołnierze i politycy, a także działacze społeczni. Reprezentowali różne poglądy polityczne, różnili się przynależnością społeczną i religią, urodzili się pod różnymi zaborami. Mimo to potrafili zjednoczyć się wokół jednego, nadrzędnego celu: NIEPODLEGŁOŚCI. Nie oznaczało to, że we wszystkim byli zgodni i we wszystkim wzorowo współdziałali. Pozostali wierni własnym poglądom, ale wykorzystując sprzyjające warunki zewnętrzne, poprowadzili Polaków ku WOLNOŚCI.

Wystawa została stworzona przez szczeciński IPN. Można ją oglądać do końca bieżącego roku.

Źródło: ipn.gov.pl


17-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wystawa-plenerowa-ojcowie-niepodleglosci-zdjecia-600