REKLAMA

Wystawa malarstwa “Vincent” w Rzeszowie

22 września o godzinie 18:00 w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, odbędzie się uroczyste otwarcie wernisażu wystawy malarstwa inspirowanego kadrami z filmu “Twój Vincent”, organizowanej przez Estradę Rzeszowską i Rzeszowski Inkubator Kultury. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

plakat

Foto: Materiał nadesłany

„Vincent w Rzeszowie” to wystawa artystów współtworzących film Twój Vincent z wrocławskiej ekipy filmu, tzw. “czarno-białych”. Będą na niej prezentowane prace artystów, ilustrujące techniki wykorzystane podczas tworzenia filmu „Twój Vincent”, jak również prace, na podstawie których artyści zostali wybrani do projektu, wraz z komentarzami odnoszącymi się do filmu.

Prace, to głównie inspiracje Van Goghiem, laserunki malowane płaską plamą z czarno-białych ujęć i prace ekspresyjne malowane szybkimi pociągnięciami pędzla, charakterystyczne dla kolorowych klatek filmowych.

W wystawie uczestniczą artyści z Polski i zagranicy. Ciekawostką jest fakt, że czworo z wystawiających prace artystów dostało się do grona wybranych dwudziestu jeden ze stu dwudziestu malarzy filmu, których prace reprezentują film na wystawie „Loving Vincent”, obecnie goszczącej w Den Bosch, rodzinnym mieście Van Gogha, która to wystawa będzie podróżować po całym świecie reklamując film.

Zaprezentowanych zostanie około 25 prac w formatach od 100x100cm do 20x20cm. Wystawa będzie dostępna w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury w dniach 22 września – 13 października 2018 r. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale liczba miejsc została ograniczona.

Artyści tworzący wystawę:

Ewa Gołda [Polska]
Daria Solar [Polska]
Karolina Belczyk-Behrendt[Polska]
Olena Horhol [Ukraina]
Sławek Heyderikh [Polska]
Yoko Koga [Japonia]
Karolina Michałowska [Polska]
Klaudyna Hady [Polska]
Małgorzata Kornecka-Drąg [Polska]

Źródło: Materiał nadesłany

17-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)