REKLAMA

Wystawa “Kobiety jednorazowego użytku”

RZESZÓW. Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na wystawę pt. “Kobiety jednorazowego użytku”. Otwarcie ekspozycji połączone z wernisażem odbędzie się 12 lipca br. o godz. 12.30 w Galerii pod Ratuszem.

Zdjęcia z serii „Kobiety jednorazowego użytku” nawiązują do jednorazowości, tak powszechnej w dzisiejszej kulturze zarówno w tej popularnej jak i tej wysokiej. Na przestrzeni wieków, we wszystkich kulturach moda przeobrażała nieustanne zmiany w powszechnie akceptowaną normę. Stopniowo działo się to coraz szybciej i szybciej. Obecnie wymagane jest nie tylko nieustanne nadążanie za tym co modne, ale również niezwłoczne eksportowanie wczorajszych trendów ze sklepowej półki na wysypisko śmieci. Moda coraz szybciej umniejsza wartości rzeczom, które pozostawia za sobą i z łatwością zastępuje czymś nowym. Ogromna presja związana z wszechobecnym postępem wymaga postępowania z mottem „zmieniaj tak często jak potrafisz”. Tożsamość człowieka nowoczesnego musi być jak kameleon, podatna na zmiany w każdej kwestii. Czy zatem bycie na topie jest tego wszystkiego warte?

Autorka tego wernisażu – Katarzyna Gnap – urodziła się w 1996 r. w Rzeszowie, jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, uczęszcza na zajęcia fotograficzne Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie w pracowni Dominiki Mróz-Toton od 2009 roku. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w konkursach miejskich wojewódzkich i ogólnopolskich.

Wystawę będzie można oglądać do 26 lipca 2013r.

 

03-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)