REKLAMA

Wystawa i koncert w Muzeum – Zamku w Łańcucie

W związku z obchodami stulecia odzyskania Niepodległości, w najbliższy weekend Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na koncert pieśni patriotycznych i wystawę prac artystów-żołnierzy z lat 1914-1918.

ancut-1222937_960_720

Foto: Pixabay.com

W sobotę 6 października w Sali Balowej dawnej rezydencji magnackiej z koncertem pieśni patriotycznych wystąpi Zalesiańskie Towarzystwo Śpiewacze. Wprowadzenie do spotkania z Pieśnią w Domu Łańcuckim poprowadzi prof. dr hab. Grzegorz Nowik. Zaproszenia są dostępne w zamkowej Sieni. Początek koncertu: godz. 19:00.

Od niedzieli 7 października w Wielkiej Jadalni będzie można obejrzeć wystawę ze zbiorów prof. dr. hab. Janusza Ciska „Ze sztalugą w okopie. Artyści w Legionach Polskich 1914-1918”. Prezentowany zbiór zgromadzony na przestrzeni kilkudziesięciu lat obejmuje prace artystów-żołnierzy. Wśród nich są portrety i wizerunki Józefa Piłsudskiego, sceny rodzajowe i zbiorowego bohatera – szeregowego Legionistę, a także dział poświęcony kawalerii i symbolice niepodległościowej. Obok dzieł malarskich zaprezentowane zostaną projekty graficzne, typograficzne oraz fotografie.

Wystawę będzie można obejrzeć do piątku 30 listopada br., w godzinach otwarcia Zamku. Turyści, którzy kupią bilet upoważniający do zwiedzania wnętrz I piętra łańcuckiej rezydencji, będą mogli obejrzeć wystawę w cenie biletu. Dla pozostałych osób wstępu na wystawę będzie kosztował 2 zł (bilet normalny) i 1 zł (bilet ulgowy).

Źródło: Materiał nadesłany

04-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.