REKLAMA

Wystawa Akcji (foto)edukacji w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 30 listopada br. w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie odbył się uroczysty wernisaż wystawy Akcji (foto)edukacji – konkursu organizowanego z myślą o uzdolnionej młodzieży w dziedzinie fotografii. Organizatorem wydarzenia jest firma Nikon Polska.

W trakcie uroczystego wernisażu zaprezentowano ponad 20 zdjęć podsumowujących trzy edycje konkursu. Wśród nich znajdują się prace uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie, którzy zdobyli w konkursie liczne wyróżnienia oraz główną nagrodę trzeciej edycji – wyposażenie pracowni fotograficznej. Wydarzenie było okazją do złożenia gratulacji zwycięzcom oraz przekazania dyplomu i wygranego sprzętu.

Akcja (foto)edukacja jest ogromną szansą dla młodych pasjonatów fotografii. Projekt został stworzony głównie po to, aby uzdolniona młodzież z całej Polski mogła rozwijać swoje zainteresowania, a jak pokazały 3 edycje konkursu, takich osób jest bardzo dużo i warto je wspierać w realizacji swoich pasji – powiedział Krystian Bielatowicz, fotograf i reprezentant jury Akcji (foto)edukacja.

Wystawy zorganizowane zostały w 5 szkołach, których uczniowie najbardziej aktywnie uczestniczyli w projekcie. W Rzeszowie zdjęcia można podziwiać do 4.12. Następnie prace zostaną zaprezentowane w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu, w dn. 9.12 – 18.12.

Akcja (foto)edukacja to konkurs fotograficzny skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. Formuła projektu opiera się na comiesięcznych lekcjach, składających się z filmu instruktażowego i tekstu, a każda z lekcji zakończona jest zadaniem domowym. Startować można w dwóch kategoriach – indywidualnej oraz grupowej, jako reprezentacja szkoły. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci poszczególnych lekcji otrzymują aparaty fotograficzne w kategorii indywidualnej oraz warsztaty fotograficzne, w kategorii grupowej. Na głównych zwycięzców edycji czeka stypendium naukowe oraz wyposażenie pracowni fotograficznej. Obecnie trwa IV edycja konkursu.

5

materiał nadesłany

02-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wystawa-akcji-fotoedukacji-w-rzeszowie-zdjecia