REKLAMA

Wystartowało lotnicze połączenie Rzeszów-Gdańsk!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły w sobotę (20 czerwca br.) rejs Rzeszów-Gdańsk. To drugie połączenie, które jest wykonywane przez tę linię z lotniska w Jasionce. Od 1 czerwca z Rzeszowa wylatują rejsy do Warszawy.

jasionka
Fot. T. Kuśnierz / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

W sobotę przed godziną 15:00 na lotnisku w Rzeszowie zainaugurowano lotnicze połączenie z Rzeszowa do Gdańska. Zgodnie z lotniczym zwyczajem, samolot Embraer E175 po wylądowaniu w Rzeszowie został powitany salutem wodnym przygotowanym przez Lotniskową Służbę Ratowniczo-Gaśniczą.

Na pasażerów przylatujących do Rzeszowa w terminalu czekał  drobny upominek. Rejs trwał niespełna godzinę. Połączenie do Gdańska realizowane jest raz w tygodniu, w każdą sobotę, przez narodowego przewoźnika Polskie Linie Lotnicze LOT – informuje Marcin Kołacz, rzecznik Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Połączenie trasie Rzeszów-Gdańsk realizowane będzie raz w tygodniu, zgodnie z następującym rozkładem:

  • LO3515 13:20 – 14:40 GDN-RZE – soboty,
  • LO3516 15:40 – 17:05 RZE-GDN – soboty.

Ten rok będzie szczególny dla turystyki krajowej. Jestem przekonany, że niespełna półtora godzinny lot z Rzeszowa do centrum Trójmiasta wydatnie przyczyni się do wymiany turystów między tymi atrakcyjnymi regionami – mówił przed przywróceniem połączenia Adam Hamryszczak – prezes zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

Tego lata turystyka będzie się zapewne opierać głównie na podróżach po Polsce. Rzeszów to może być jeden z ciekawszych tegorocznych, letnich kierunków. Dlatego z przyjemnością i nadzieją przyjmujemy uruchomienie lotów na trasie z Gdańska do Rzeszowa. Zachęcamy podróżnych do latania na wakacje w Bieszczady, a mieszkańców Podkarpacia zapraszamy do przyjazdu nad piękne polskie morze – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu  Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka / informacje prasowe

20-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wystartowalo-lotnicze-polaczenie-rzeszow-gdansk-979-00r2kc