REKLAMA

Wyremontują rzeszowski deptak za 7 milionów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Urząd Miasta podpisał umowę z firmą Strabag, która wyremontuje miejski deptak na ulicy 3 maja. Inwestycja pochłonie z budżetu ponad 7 milionów złotych.

e

foto: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Na czwartek zaplanowano spotkanie przedstawicieli wykonawcy z Miejskim Zarządem Dróg w Rzeszowie. Omówione zostaną terminy, harmonogram prac, organizacja ruchu drogowego, a także dokładna data rozpoczęcia inwestycji. Pewnym jest, że prace ruszą jeszcze w październiku.

Drogowcy spotkają się ponadto z mieszkańcami ulicy 3 maja. Będą rozmawiać o alternatywnej drodze dojazdu do domu, która na czas robót będzie utrudniona.

Do końca obecnego roku na przebudowę deptaka przewidziano 700 tysięcy złotych. Wygląd po remoncie ma nawiązywać do deptaka z czasów II Wojny Światowej. Zamiast kostki brukowej rzeszowianie będą przechadzać się po granitowych płytach z jasnego kamienia.

Do nowości dołączą mosiężne tablice z historyczną nazwą ulic. Inwestycja zakłada również zamianę żywopłotu na ornamentowe rabaty. Nie zabraknie zieleni. Posadzonych zostanie 25 lip drobnolistnych, których wysokość będzie oscylować w granicy czterech metrów.

Strabag zamontuje również nowe ławki, wśród których znajdą się te z cokołem. Na nim wygrawerowane będą obrazki przedstawiające Rzeszów sprzed lat.

(az)

04-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wyremontuja-rzeszowski-deptak-za-7-milionow