REKLAMA

Wypryski na twarzy – jak im przeciwdziałać?

Wiele osób zastanawia się, jak dbać o cerę, aby ta wyglądała doskonale niezależnie od pory roku czy nawet naszego wieku. Bardzo trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Idealnie dobrana pielęgnacja, która wpłynie pozytywnie na kondycję naszej skóry, to proces indywidualnego poszukiwania takich produktów, których właściwości będą dla nas możliwie jak najlepsze. Ale czy istnieje skuteczna metoda na przeciwdziałanie pojawiającym się od czasu do czasu wypryskom?

Potrzeby naszej skóry

Należy podkreślić, że potrzeby naszej skóry są zróżnicowane i bywają zależne od wielu czynników. Istnieją takie zjawiska, które sprawiają, że cera może stać się tłusta czy podatna na występowanie niedoskonałości. Dlatego warto przyglądać się bliżej naszej twarzy, zwracać uwagę na to, czy pomimo stosowania tych samych kosmetyków skóra nie zaczęła być czasami nieco bardziej kapryśna. Jak dbać o cerę? Jeżeli pojawią się na niej niedoskonałości, powinniśmy jak najszybciej znaleźć przyczynę takiego stanu, zanim problem ten pogłębi się (na przykład wystąpi zaawansowana forma trądziku). Konieczne może być także zastosowanie odpowiednio dobranych produktów pielęgnacyjnych, takich jak choćby dobry żel do mycia twarzy, tonik czy krem matujący.

Jak dbać o cerę, na której pojawiają się wypryski?

Jeżeli na naszej twarzy widoczne są już wypryski, to powinniśmy zacząć działać jak najszybciej. Jak dbać o cerę z niedoskonałościami? Przede wszystkim musimy uważać na to, czy nie nazbyt często dotykamy twarzy rękoma. W ten sposób przenosimy na buzię bakterie, które będą powodowały powstawanie coraz to nowszych niedoskonałości. Starajmy się unikać kontaktu dłoni ze skórą twarzy, chyba że chodzi o poranne bądź wieczorne mycie twarzy.

Starajmy się również, aby cera nie była wycierana kilkudniowym ręcznikiem, na którym również nie brakuje bakterii. Podobnie sprawa ma się w przypadku poszewki poduszki, którą powinniśmy wymieniać regularnie. W przypadku wyprysków bardzo ważnym etapem codziennej rutyny jest proces oczyszczania.

Tutaj warto zastosować na przykład dobry żel do mycia twarzy. Pamiętajmy, że ekspozycja na słońce nie wpływa pozytywnie na stan naszej skóry, także jeżeli staje się ona trądzikowa, dlatego zaleca się stosować każdego dnia ochronę w postaci kremów z filtrem. Wysokość ochrony powinna być dopasowana zarówno do naszego kolorytu cery, jak i czasu, który spędzamy poza domem.

Kosmetyki, które pomogą nam w walce z wypryskami

W przypadku skóry, na której pojawiają się wypryski i różnego rodzaju niedoskonałości (takie jak choćby przebarwienia), elementarną zasadą jest dobranie odpowiedniej pielęgnacji. Niektóre kosmetyki doskonale działają nie tylko na obecne problemy, ale pomagają również przeciwdziałać ich powstawaniu w przyszłości. Jeżeli chodzi o wypryski, to tutaj szczególnie polecane są wszelkiego rodzaju kremy punktowe. Aplikujemy je tylko w tym miejscu, gdzie widzimy widoczne zaczerwienienie i oznakę powstawania nowej krostki.

Bardzo ważne jest też regulowanie pracy gruczołów łojowych. W tym celu sięgamy między innymi po kremy, toniki czy sera mające działanie matujące. Możemy też wybierać takie produkty, które zawierają w składzie na przykład kwas salicylowy, siarkę czy olejek z drzewa herbacianego. Mają one właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne oraz przyspieszają gojenie obecnych stanów zapalnych. Tymczasem dobry żel do mycia twarzy pozwoli nam na oczyszczenie skóry już w pierwszym etapie. Kosmetyk ten nie powinien wysuszać, ale nie może pozostawiać na cerze pozostałości sebum.

 

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

14-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook