REKLAMA

Wypożyczalnia Blinkee od maja w Rzeszowie. Nowością hulajnogi elektryczne

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 1 maja będzie można wypożyczać na terenie miasta rowery i skutery. Nowością będą hulajnogi elektryczne. Użytkownicy jednośladów znów skorzystają z aplikacji Blinkee.

56706221_285096385737767_8435334705854808064_n

Foto: materiał nadesłany

Konsorcjum Green Electricity i Between Wheels zaopatrzy Rzeszów w rowery, skutery i hulajnogi elektryczne, dostępne na wypożyczenie. Trwa już procedura sprawdzania oferty. Na funkcjonowanie wypożyczalni przeznaczono 126 tysięcy złotych.

Za kilka tygodni pojawią się szczegółowe informacje na temat cen przejazdów. Na chwilę obecną wiadomo, że do użytkowników trafi minimum 80 rowerów czwartej generacji (działających z aplikacją), 20 skuterów i 50 hulajnóg elektrycznych. Ostatni z wymienionych środków lokomocji jest w Rzeszowie nowością. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy nadal będą używali dobrze znanej już w Rzeszowie aplikacji Blinkee.City. Stanie się tak za sprawą spółki Green Eletricity, która oferuje wypożyczanie rowerów właśnie poprzez Blinkee. Innowacją w aplikacji jest to, że nie trzeba będzie już rezerwować jednośladów online. Wystarczy odczytanie kodu QR na znalezionym w mieście rowerze, skuterze, czy hulajnodze.

W zeszłym roku użytkownicy Blinkee pokonali niemal 150 tysięcy kilometrów. Warto zaznaczyć, że wówczas rowery i skutery były dostępne od lipca. Liczba użytkowników wyniosła wtedy 10 tysięcy. Wypożyczalnia powinna ruszyć od 1 maja. Rowery, skutery i hulajnogi znikną z miasta w połowie listopada.

12-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.