REKLAMA

Wypadek w Stalowej Woli. Marcin Warchoł wystąpił o surowe potraktowanie sprawcy

PODKARPACIE. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł poinformował na Facebooku, że wystąpił do Funduszu Sprawiedliwości o pomoc dla dzieci, które w sobotnim wypadku samochodowym w Stalowej Woli straciły rodziców.

DSC_0980_1

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

 

Marcin Warchoł zapowiedział wsparcie dla trójki dzieci, które zostały osierocone w sobotnim wypadku. Wiceminister sprawiedliwości wystąpił do Funduszu Sprawiedliwości o wsparcie finansowe dla dzieci oraz zwrócił się do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry o objęcie nadzorem postępowania przeciwko sprawcy wypadku.

W związku z wczorajszą tragedią koło Stalowej Woli, w której zginęli rodzice trójki dzieci, wyrażam głębokie wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje dla osieroconych dzieci i całej rodziny pogrążonej w bólu i w żałobie. Informuję, że zwróciłem się do Prokuratora Generalnego o objęcie nadzorem tego postępowania i surowe potraktowanie sprawcy. Ponadto wystąpiłem do Funduszu Sprawiedliwości o pomoc dla pokrzywdzonych dzieci – napisał na Facebooku Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że w sobotę przed godziną 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło na stalowowolskim odcinku drogi wojewódzkiej nr 871.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi S7, jadąc od Stalowej Woli w kierunku Jamnicy, podczas wyprzedzania zderzył się z jadącym z przeciwka audi A4, którym podróżowały trzy osoby, w tym dziecko.

Niestety, mimo podjętej reanimacji życia 37-letniej kobiety i 39-letniego mężczyzny, którzy podróżowali audi A4, nie udało się uratować. 2,5 letni chłopiec i 37-latek kierujący audi S7 trafili do szpitala.

Od kierowcy audi S7 została pobrana krew do badań w celu ustalenia stanu jego trzeźwości. Według wstępnych ustaleń prokuratury, sprawca wypadku mógł być pijany.

 

Tragicznie zmarłe małżeństwo osierociło trójkę dzieci. Na platformie zrzutka.pl uruchomiono dla nich zbiórkę pieniędzy.

LINK DO ZBIÓRKI

 

źródło: Red., Marcin Warchoł / Facebook, KPP Stalowa Wola

foto: OSP Grębów – Fb

 

05-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)