REKLAMA

Wypadek w okolicach Rzeszowa! Nie żyje 51-latka! (ZDJĘCIA)

ŁĄKA / POWIAT RZESZOWSKI / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek (9 listopada br.) rano w Łące. Kierująca nissanem na łuku drogi prawdopodobnie straciła panowanie nad samochodem, zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się citroenem. Poważnie ranna została kierująca nissanem. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie zmarła.

124286195_5052454421438843_9080963228689075017_o

Foto: Ochotnicza Straż Pożarna Łąka

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 9 listopada około godziny 7:00 w Łące. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca nissanem, 51-letnia kobieta, jadąc w kierunku Trzebowniska, na łuku drogi w prawo straciła panowanie nad samochodem i zjechała na przeciwny pas ruchu. Tam zderzyła się z jadącym z naprzeciwka citroenem.

W wyniku zderzenia, 51-letnia mieszkanka gminy Trzebowniska została poważnie ranna. Przewieziono ją do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy, zmarła.

29-letni kierowca citroena, w chwili zdarzenia, był trzeźwy. Pracujący na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności wypadku.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Spadająca temperatura, pojawiająca się mgła, liście zalęgające na drogach – powodują, że jest ślisko. Policjanci przypominają, aby w tych coraz trudniejszych warunkach, jeździć wolniej – dostosowując prędkość do warunków panujących na drogach.

Wcześniej zapadający zmierzch, czy utrzymująca się rano szarówka, sprawiają również, że inni uczestnicy ruchu są słabiej widoczni. Ograniczenie prędkości, nawet poniżej dopuszczalnej znakami i obowiązującymi przepisami, daje kierującemu więcej czasu na reakcję i pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Warto już również zadbać o wymianę opon na zimowe.

 

Foto: Karol / czytelnik Rzeszów24.pl

 

Źródło: KMP w Rzeszowie, Ochotnicza Straż Pożarna Łąka

Zdjęcia w galerii: Ochotnicza Straż Pożarna Łąka


09-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wypadek-w-okolicach-rzeszowa-nie-zyje-51-latka-zdjecia-3061-00r2kc