REKLAMA

Zderzenie ciężarówki i auta osobowego, zablokowana droga wojewódzka

Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego w Dynowie, gdzie kierujący renaultem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas i zderzył się z kierującym ciężarową scanią. Chcąc uniknąć zderzenia kierowca samochodu ciężarowego przejechał przez chodnik i wyłamał bariery energochłonne, po czym wypadł z mostu. Obrażenia odniósł kierujący osobówką. Droga wojewódzka w miejscu wypadku jest zablokowana, a utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

fot. KMP Rzeszów

Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 10.30 na ulicy Grunwaldzkiej w Dynowie. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący renaultem megane, 70-letni mieszkaniec Dynowa jadąc w kierunku Rzeszowa, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas gdzie zderzył się z kierującym ciężarową scanią z naczepą. Kierowca samochodu ciężarowego próbując uniknąć zderzenia skręcił w prawo, przejechał przez chodnik i na moście uderzył w bariery energochłonne. Ciężarówka przełamała bariery i auto częściowo wpadło do rzeki.

W wyniku zdarzenia kierujący renaultem odniósł obrażenia i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Kierujący samochodem ciężarowym, 46-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, był trzeźwy.

W miejscu wypadku całkowicie zblokowana jest droga wojewódzka nr 835, biegnąca z Przeworska przez Dynów w kierunku Brzozowa. Dla samochodów osobowych wyznaczone zostały objazdy, na które kierują policjanci. Samochody ciężarowe muszą zaczekać na odblokowanie drogi lub wybierać trasy omijające Dynów.

Z uwagi na konieczność rozładowania ciężarówki przed jej usunięciem oraz sprawdzenia konstrukcji mostu utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.

25-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wypadek-w-dynowie-zablokowana-droga-wojewodzka-rz5ap