REKLAMA

Wypadek w Czudcu. Śledztwo prokuratury ws. śmierci księdza

CZUDEC / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie prowadzi śledztwo w sprawie środowego potrącenia w Czudcu. W wyniku wypadku zmarł ksiądz Stanisław Kopeć, emerytowany proboszcz parafii w Czudcu.

kopec-ks-2

Foto: sanktuariumczudec.pl

Do wypadku doszło w środę 2 grudnia około godziny 13:00. 25-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, jadący citroenem berlingo w kierunku Strzyżowa na łuku drogi, w miejscu niedozwolonym do przechodzenia przez jezdnię, potrącił przechodzącego przez jezdnię 89-letniego księdza.

Podjęta reanimacja rannego nie dała rezultatu. Potrącony ksiądz Stanisław Kopeć w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Kierowca był trzeźwy.

Redakcja portalu nowiny24.pl otrzymała list od mieszkańca Czudca, z którego treści wynika, jakoby ksiądz w momencie wypadku miał mieć zawał serca. Dementuje to jednak prokuratura. Dariusz Cloban, Prokurator Rejonowy w Strzyżowie poinformował portal nowiny24.pl o wstępnych wynikach sekcji zwłok. Wynika z nich, że: “Śmierć 89-letniego emerytowanego proboszcza parafii w Czudcu nastąpiła na skutek rozległych, wielonarządowych obrażeń. Świadczą o tym rozmiar oraz umiejscowienie obrażeń, które odniosła ofiara wypadku”.

Citroen Berlingo, jakim poruszał się 25-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego został zabezpieczony do badań. Prokuratura przesłuchuje świadków, a później zrekonstruuje przebieg zdarzeń. Prokuratura potwierdza, że kierowca w momencie wypadku był trzeźwy. Przeprowadzone zostanie również badanie krwi pod kątem obecności substancji psychoaktywnych, co jest standardową procedurą w tego rodzaju wypadkach.

 

ks. prałat dr Stanisław Kopeć, był proboszczem parafii w Czudcu w latach 1993-2003 i kustoszem tamtejszego sanktuarium. Miał 89 lat. Pogrzeb księdza był sprawowany w niedzielę, 6 grudnia br. o godzinie 13:00 w kościele parafialnym w Czudcu.

 

Źródło: red., nowiny24.pl, KPP Strzyżów, diecezja rzeszowska

07-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wypadek-w-czudcu-sledztwo-prokuratury-ws-smierci-ksiedza-2778-00r2kc