REKLAMA

Są wyniki sekcji zwłok matki i dzieci z Lipy. Prokuratura ciągle ma wątpliwości.

PODKARPACIE/STALOWA WOLA. Dziś w Zakładzie Medycyny Sądowej została przeprowadzona sekcja zwłok matki i dwójki dzieci, których ciała z podciętymi gardłami znalazła najstarsza córka 38-latki. Prokuratura ciągle nie podaje ostatecznej wersji co wydarzyło się w bloku na trzecim piętrze w miejscowości Lipa. Pod uwagę brane są dwie wersje.

Ze wstępnych wyników sekcji zwłok wynika, że 6-letni chłopiec zginął z powodu wykrwawienia się. Przyczyna śmierć 9-letniej dziewczynki w dalszy ciągu nie jest znana, dlatego też biegli pobrali wycinki narządów, które mają posłużyć do kolejnych badań. Sekcja zwłok 38-letniej matki dzieci wykazała, że kobieta mogła zginąć od wykrwawienia się, ale również od ciosów, które przebiły jej płuca. W przypadku kobiety również będą odbywać się kolejne badania.

Matce dzieci została również obrana krew do badań na zawartość w organizmie substancji odurzających.

policja-noc1

Prokuratura podaje, że charakter ran nie wskazuje jednoznacznie czy było to zabójstwo i samobójstwo czy cała trójka zginęła od ciosów zadanych przez inne osoby. Wyklucza jednak motyw rabunkowy. Kompleksowa opinia biegłych będzie znana za około dwa miesiące.

Mąż kobiety i ojciec dzieci w chwili tragedii był za granicą, razem ze swoim znajomym prowadzącym komis samochodowy. Miał on rozejrzeć się we Francji za pracą i wrócić do Polski za kilka dni.  Mężczyzna został już przesłuchany. Z jego zeznań wynika, że nic nie wskazywało na to, że matka mogła zrobić sobie i dzieciom krzywdę. Kobieta nie leczyła się psychiatrycznie.

ZDJ.:  KWP Rzeszów

28-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wyniki-sekcji-zwlok-matki-i-dzieci-z-lipy-sa-juz-znane-prokuratura-ciagle-ma-watpliwosci