REKLAMA

Wyłudziła z MEN 75 tys zł. Rzeszowskie CBA zatrzymało właścicielkę szkół

Właścicielka sieci szkół licealnych i policealnych Torus, działających na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego została zatrzymana przez funkcjonariuszy rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Śledztwo dotyczy podejrzenia wyłudzenia środków pochodzących z subwencji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz bezprawnego wpływania na tok prowadzonego śledztwa realizowanego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

1-5205_2

Foto: cba.pl

W trakcie prowadzonego postępowania przygotowawczego zebrano materiał wskazujący na wyłudzenia. Zatrzymano właścicielkę szkół licealnych i policealnych Torus. Oskarżona miała przedkładać do organów samorządowych, będących dysponentami środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, dokumentację poświadczającą nieprawdę w zakresie zarówno ilości osób będących słuchaczami prowadzonych zajęć, jak również ich indywidualnego w nich uczestnictwa.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują na wyłudzenie co najmniej 75 tysięcy złotych. Nadal trwają czynności procesowe oraz badane są kolejne wątki związane z działalnością placówek oświatowych.

W związku z powyższym Delegatura Centralnego Biuro Antykorupcyjnego w Rzeszowie informuje, że osoby posiadające wiedzę w zakresie wytwarzania nierzetelnej dokumentacji, a zwłaszcza składania podpisów potwierdzające ich udział w zajęciach, w których faktycznie nie uczestniczyli proszone są o bezzwłoczny kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (17) 784 37 50 w dni robocze w godzinach od 7:00 do 19:00 do 28 czerwca 2019 roku. Dzwonić można także na numer całodobowy: 800 808 808.

Postawa osób, o których mowa może mieć znacznie dla późniejszej oceny formalno – prawnej zaistniałych z ich udziałem zdarzeń, ponieważ w prowadzonym postepowaniu należy liczyć się z kolejnymi zatrzymaniami, na co wskazuje rozwojowy charakter śledztwa.

Źródło: cba.gov.pl

12-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wyludzila-z-men-75-tys-zl-rzeszowskie-cba-zatrzymalo-wlascicielke-szkol-7619-00r2kc