REKLAMA

Wyłudziła ponad 700 tysięcy. Jest wyrok dla rzeszowskiej dentystki

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kłamstwo ma krótkie nogi. Beata B. przez trzy lata leczyła zęby pacjentom, których nigdy nawet nie widziała. Wysyłała fałszywe rachunki do NFZ-u, dzięki czemu zyskała 720 tysięcy. Sąd wydał wyrok. 

O sprawie poinformowała TVP Rzeszów. Beata B., która pracowała w Gimnazjum nr 9 przy ul. Orzeszkowej w Rzeszowie została skazana na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć. Musi zwrócić 720 tysięcy, zapłacić grzywnę oraz uregulować koszty postępowania sądowego. Wyrok nie jest prawomocny.

Do sprawy dotarli rodzice rzekomo leczonych dzieci. Po sprawdzeniu historii leczenia w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta okazało się, że dentystka wystawiała pojedyncze rachunki nawet do 1000 zł. Wstawiała fałszywe plomby i borowała nieistniejące dziury w zębach.

Podkarpacki oddział NFZ skierował do pacjentów “zębowej wróżki” około 1400 pism z zapytaniem, czy faktycznie korzystali z jej usług. 1000 osób, które dentystka uwzględniła w rachunkach tak naprawdę nigdy nie zasiadło w jej fotelu.

(az)

13-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wyludzila-ponad-700-tysiecy-jest-wyrok-dla-rzeszowskiej-dentystki-az003