REKLAMA

Wykłady, warsztaty i iluminacje w Rzeszowie

RZESZÓW. „Światło i architektura” pod takim hasłem odbyły się w miniony wtorek warsztaty dla architektów z województwa podkarpackiego, zorganizowane w ramach akcji Tydzień z Architekturą. 

TRIL

Tematem przewodnim tegorocznego Tygodnia z Architekturą w Rzeszowie było oświetlenie architektoniczne oraz iluminacja obiektów. Wydarzenie otworzył Arkadiusz Lewenko, Dyrektor Zarządzający  i Członek Zarządu TRILUX Polska, który przedstawił firmę oraz harmonogram spotkania. Następnie odbył się wykład nt. iluminacji obiektów w skali od makro do mikro, poprowadzony przez dr inż. Henryka Wachtę. Podczas prelekcji, uczestnicy posiedli wiedzę teoretyczną, którą mogli wykorzystać w późniejszych warsztatach.

Wiedza w praktyce

Po prelekcjach architekci oraz studenci architektury mieli okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach. Każdy uczestniczył w trzech częściach szkoleniowych i mógł się dowiedzieć m.in. jak światło wpływa na postrzeganie produktów w przestrzeniach handlowych. – Naszym założeniem było podzielenie się z uczestnikami praktyczną wiedzą w zakresie kreowania przestrzeni miejskiej i „malowania” jej światłem, ale nie tylko mówi Arkadiusz Lewenko, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu TRILUX PolskaKażdy z uczestników poprzez kontakt z zaprezentowanymi rozwiązaniami oświetleniowymi mógł przekonać się jak niezwykle ważna  jest rola odpowiednio dobranego oświetlenia do miejsca, które ma zostać wyeksponowane. Tego wieczoru deszcz nie przeszkodził nam w czystej radości tworzeniadodaje Lewenko.

Kulminacyjnym momentem spotkania, było stworzenie przez uczestników iluminacji budynku SARPu w rzeszowskim rynku. – Ze względu na złą pogodę zdecydowaliśmy się na oświetlenie budynku naszej siedzibymówi Marek Chrobak, prezes SARP oddział Rzeszów. – W ciągu kilku godzin nasz obiekt stał się najbardziej rozświetlonym budynkiem na tej ścianie rynku dodaje. Każda z grup, miała za zadanie przygotowanie własnej koncepcji iluminacji. – Cieszy nas fakt, że dzięki połączeniu architektów ze studentami każdy mógł wynieść z wydarzenia wartość dodaną. Studenci korzystali z doświadczenia kolegów po fachu a architekci w praktyce testowali możliwość opraw LED.mówi Arkadiusz Lewenko.

Tydzień z Architekturą to ogólnopolska akcja, organizowana symultanicznie w całym kraju. Organizatorem są oddziały regionalne Stowarzyszenia Architektów Polskich.

 

30-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wyklady-warsztaty-i-iluminacje-w-rzeszowie