REKLAMA

Wyjątkowa szopka w Kielanówce! (ZDJĘCIA)

KIELANÓWKA / PODKARPACIE. W parafii pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej w Kielanówce co roku można podziwiać ogromną, ruchomą szopkę bożonarodzeniową. Jej autorem jest pan Augustyn Inglot. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, szopka jest mniejsza niż zwykle.  Publikujemy zdjęcia naszej czytelniczki sprzed roku, kiedy można było ją podziwiać w pełnej krasie.

80498190_433434667541910_7685469558123003904_n

Niezwykła ruchoma szopka bożonarodzeniowa  to dzieło jej pana Augustyna Inglota z Kielanówki. Na początku miała zaledwie trzy, a przed rokiem już aż 20 metrów długości. Tegoroczna szopka jest o wiele skromniejsza ze względu na epidemię koronawirusa.

Pan Augustyn od 17 lat pieczołowicie rozbudowuje swoje dzieło. Na zdjęciach sprzed roku, jakie prezentujemy, szopkę można podziwiać w pełnej krasie. Zdobią ją precyzyjnie wykonane najpiękniejsze budowle świata, a także wiejski krajobraz, wraz z pracującymi mieszkańcami. Szopka w Kielanówce jest jedną z największych szopek na Podkarpaciu – w 2019 roku zajmowała całe prezbiterium oraz boczną nawę tamtejszego kościoła.

Oprócz tradycyjnych postaci Świętej Rodziny, królów, zwierząt, aniołów, przed rokiem można tam było zobaczyć między innymi: bazylikę św. Piotra w Watykanie, z której wychyla się i błogosławi Papież Franciszek, jest też rzeszowski ratusz z pięknie oświetlonymi oknami, studnia z rzeszowskiego Rynku, most Mazowieckiego. W szopce znajduje się setka ruchomych postaci, pływające statki, latające samoloty, a nawet startujący balon z logo Asseco Resovii.

 

Szopka w Kielanówce, godziny otwarcia:

  • w niedziele i święta –  do 18:00,
  • w dni powszednie – od 16:00 do 18:00.

 

Źródło: parafia.kielanowka.pl

Zdjęcia: Anna / czytelniczka Rzeszów24.pl


26-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wyjatkowa-szopka-w-kielanowce-zdjecia-7612-00r2kc