REKLAMA

Wygrali na “zielonych inwestycjach” (FILM, ZDJĘCIA)

GMINA BALIGRÓD / PODKARPACIE. W miejscowości Bystre w Bieszczadach odbyła się konferencja – zielone inwestycje – zielona energia, która skierowana była do samorządów oraz przedsiębiorców. Spotkanie było efektem projektu w ramach programu Rozwoju Polskiej Wschodniej.

Do programu przystąpiło 6 gmin: Baligród, Chełm, Grajewo, Pawłów, Tuszów Narodowy oraz lidera projektu gmina Mielec.

Każdy z samorządów samodzielnie przygotował projekt oraz określił jego obszar merytoryczny. Oczywiście, zabezpieczył 10 % wartości projektu, jako wkład własny – mówi Kazimierz Gacek, wójt gminy Mielec.

W ramach realizowanego programu samorządy głównie stawiają na rozwój infrastruktury turystycznej i przemysłowej, jednak z zachowaniem standardów ekologicznych. Do takich działań zachęcali prelegenci: dr Małgorzata Falencka-Jabłońska – Instytut Badawczy Leśnictwa, Artur Bodziany i Bartłomiej Piotrowski – Uniwersytet Rzeszowski, Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej, Wojciech Stępniowski – Koalicja Klimatyczna, Jan Węgrzyniak, dyrektor Przedstawicielstwa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krośnie, Katarzyna Szczepaniak, Katarzyna Słowińska – Ministerstwo Środowiska.

Podczas konferencji: Wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesach inwestycyjnych na cennych i atrakcyjnych turystycznie obszarach polski wschodnie toczono wiele dyskusji, które odnosiły się do przemian energetycznych jakie czekają Polskę na przestrzeni najbliższych lat. Oprócz sporego dofinansowania samorządy przede wszystkim zyskały świadomość i wiedzę na temat racjonalnego wykorzystania zielonej energii.

04-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wygrali-na-zielonych-inwestycjach-film-zdjecia