REKLAMA

Wydział Prawa i Administracji UR na 3 miejscu w rankingu Ministerstwa Sprawiedliwości

RZESZÓW / PODKARPACIE. Uniwersytet Rzeszowski na trzecim miejscu w rankingu ministerstwa sprawiedliwości uczelni, których absolwenci dostali się na jedną z trzech aplikacji: adwokacką, radcowską bądź notarialną.
W dniu 13 stycznia 2014 r. w Popowie k. Warszawy odbyła się szósta Konferencja Ministra Sprawiedliwości z dziekanami wydziałów prawa uczelni publicznych i niepublicznych. Konferencja poświęcona była omówieniu wyników egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską i notarialną, które odbyły się 28 września 2013 r. Analizą objęto profil oraz wyniki egzaminów ponad 10 000 osób, które przystąpiły do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze, a także stopień trudności pytań egzaminacyjnych. W analizie pokazano również powiązanie wyników egzaminu na poszczególne aplikacje z ukończoną uczelnią wyższą. Ponadto, zawarto porównanie zdawalności egzaminów przez absolwentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. W prezentacji wyszczególnione zostały wyniki tych absolwentów studiów prawniczych, którzy przystąpili do egzaminów w roku ukończenia studiów. Analiza objęła również zdawalność egzaminu w zależności od oceny uzyskanej na dyplomie, z uwzględnieniem poszczególnych uczelni.
Najlepszą zdawalność na egzaminach przeprowadzonych w 2013 r. osiągnęli absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Na podstawie rankingu stworzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości , według danych za ubiegły rok, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego  znalazł się na trzecim miejscu w Polsce, wyprzedzając – między innymi – Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski. Spośród absolwentów naszego Wydziału z roku 2012 do egzaminu na aplikacje (adwokacką, radcowską, notarialną) przystąpiło 387 osób, z czego liczba osób z wynikiem pozytywnym to 218.
– Składowych sukcesu Wydziału Prawa i Administracji jest wiele. Przede wszystkim to efekt systematycznych starań o podnoszenie jakości kształcenia, starań które – co należy podkreślić – są udziałem całej społeczności akademickiej Wydziału i Uniwersytetu – mówi prof. dr hab. Aleksander Bobko Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Ministerstwo Sprawiedliwości dokonało także zbiorczej analizy zdawalności absolwentów w 2013 r. Wynika z niej jednoznacznie, że Wydział Prawa i Administracji UR znalazł się w gronie najlepszych tj. 4 miejsce, ustępując tylko Uniwersytetom: Jagiellońskiemu, Warszawskiemu, Łódzkiemu.
Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UR prof. dr hab. Stanisław Sagan w kontekście tego sukcesu mówi o ciężkiej pracy polegającej na skrzyżowaniu praktyki z teorią. Pracuje u Nas wielu prawników z dużym doświadczaniem, sędziów m.in. Prezesi Sądów Wojewódzkich, Apelacyjnych, członków Trybunału Stanu czy też osób z kryminalistyki. Taka polityka zatrudnienia jak widać się sprawdza i pozwoliła nam osiągnąć tak dobry wynik – mówi Dziekan Wydziału Prawa i Administracji.

Nie możemy tez zapomnieć o samych absolwentach tego wydziału, gdyż wynik ten jest efektem ich wytężonego wysiłku i życiowych ambicji – podsumowuje rzecznik prasowy Grzegorz Kolasiński.

prawo

materiał nadesłany

15-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wydzial-prawa-i-administracji-ur-na-3-miejscu-w-rankingu-ministerstwa-sprawiedliwosci