REKLAMA

Wybory w Rzeszowie przesunięte? Rzecznik rządu: Taka możliwość istnieje

RZESZÓW / PODKARPACIE. Czy przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie mogą zostać przesunięte? Podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że decyzja w tej sprawie zapadnie najwcześniej pod koniec kwietnia, ale obecnie wybory są zarządzone na 9 maja.

Przechwytywanie_160
Foto: KPRM / Facebook

Przypomnijmy, że Tadeusz Ferenc o rezygnacji ze stanowiska prezydenta Rzeszowa poinformował oficjalnie w środę 10 lutego. Jeszcze tego samego dnia decyzja Tadeusza Ferenca trafiła do rzeszowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

17 lutego Sędzia Marcin Dudzik, Komisarz Wyborczy w Rzeszowie, wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Uprawomocniło się ono po 7 dniach, czyli 24 lutego. Do tego czasu Tadeusz Ferenc, zgodnie z prawem, mógł zaskarżyć postanowienie w terminie do 7 dni od dnia jego doręczenia.

 

W sobotę 13 marca zaczęło obowiązywać rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów prezydenta miasta Rzeszowa. Według niego wybory odbędą się 9 maja.

Na ten moment wybory są zarządzone na 9 maja. W związku z tym na razie wszystko pozostaje bez zmian – potwierdził podczas konferencji w KPRM rzecznik rządu Piotr Müller.

 

Czy termin ten jest zagrożony?

Jeżeli chodzi o możliwości przesunięcia, to oczywiście zgodnie z aktualnymi przepisami taka możliwość istnieje, ale nie spodziewam się, żeby decyzja w tym zakresie zapadła wcześniej niż pod koniec kwietnia – oświadczył Müller, podkreślając, że wszystko będzie zależne od sytuacji epidemicznej w kraju.

 

źródło: red., KPRM / Facebook

ZOBACZ TAKŻE MATERIAŁ ARCHIWALNY :

GRZEGORZ BRAUN: Apel do premiera! Konferencja prasowa w Rzeszowie! (VIDEO)

08-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.