REKLAMA

Wybory w Rzeszowie. Porozumienie wystawi swojego kandydata!

RZESZÓW / PODKARPACIE. We wtorkowe południe na rzeszowskim Rynku samodzielny start w wyborach na prezydenta Rzeszowa ogłosiło Porozumienie Jarosława Gowina. W prawyborach członkowie partii wybiorą pomiędzy Waldemarem Kotulą a Arkadiuszem Oponiem.

20180710_130418-01_2_1
Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Z przyjemnością informujemy o samodzielnym starcie w wyborach na Prezydenta Miasta Rzeszowa. Dzisiejsze wydarzenie rozpoczyna wewnętrzna procedurę wyborczą – ogłosił Stanisław Kruczek, lider Porozumienia Jarosława Gowina na Podkarpaciu.

W prawyborach Porozumienia zmierzą się ze sobą Waldemar Kotula i Arkadiusz Opoń.

Waldemar Kotula to 35-letni rzeszowski radny, urodzony i mieszkający w Rzeszowie. Jest radnym Rzeszowa nieprzerwanie od 2014 roku. Obecnie jest także Przewodniczącym Rady Osiedla Piastów. Ukończył Politechnikę Rzeszowską na kierunku Informatyka oraz studia doktoranckie na Politechnice Śląskiej. W 2011 roku jego pierwsza działalność gospodarcza zajęła 1. miejsce w konkursie „Junior Innowacji Podkarpacia”. Obecnie jest prezesem dwóch spółek: jednej w branży IT, zajmującej się tworzeniem dedykowanego oprogramowania i drugiej, zajmującej się rozwojem produktu do zarządzania drukarkami w kontraktach MPS. Radny Kotula jest też członkiem Rady Nadzorczej Siarkopol Tarnobrzeg sp. z o.o.

Drugim kandydatem jest Arkadiusz Opoń, 33 letni mieszkaniec Rzeszowa. Obecnie Arkadiusz Opoń jest wiceprezesem Polskiej Organizacji Turystycznej. Przez ostanie lata pełnił też funkcję wicedyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Wcześniej Arkadiusz Opoń pracował w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, w Kancelarii Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz w Departamencie Wdrażania Projektów Infrastrukturalnych RPO. Arkadiusz Opoń to absolwent Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie na kierunku stosunków międzynarodowych. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z zakresu Administracji Publicznej.

Po przeprowadzeniu wyborów, zarejestrujemy naszego kandydata i poinformujemy państwa na konferencji prasowej. Życzę kolegom pięknej i merytorycznej rywalizacji dla miasta Rzeszowa – mówił Stanisław Kruczek.

Jak podkreślił Stanisław Kruczek, w prawyborach głosować będą wszyscy członkowie Porozumienia z Podkarpacia.

Źródło: Porozumienie – Podkarpackie okręg 23 / Facebook

23-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.