REKLAMA

WYBORY w Rzeszowie. Debata kandydatów Porozumienia przełożona. Powodem koronawirus

RZESZÓW / PODKARPACIE. W sobotę 13 marca miała się odbyć debata ubiegających się o kandydowanie w wyborach na prezydenta Rzeszowa z ramienia Porozumienia Arkadiusza Oponia i Waldemara Kotuli. Została ona jednak przełożona na inny termin.

opon-kotula
Foto: Porozumienie / Twitter

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Rzeszowa! Czas Pandemii pisze swoje scenariusze. W związku z objawami i pozytywnym testem na Covid-19 u Żony Arkadiusza Oponia, jednego z uczestników dzisiejszej debaty, jesteśmy zmuszeni zorganizować ją w innym możliwym terminie –  poinformował w sobotę Stanisław Kruczek, Prezes Zarządu Porozumienia Jarosława Gowina Okręgu Rzeszowskiego.

Pomimo tego, że debata miała odbyć się w trybie zdalnym, bez udziału publiczności, to w odpowiedzialności za ekipę techniczną i miejsce Debaty, jesteśmy zmuszeni odwołać ją w dniu dzisiejszym (sobota – przyp. red.). O dalszych decyzjach poinformujemy. Życzymy szybkiego powrotu do Zdrowia dla Rodziny Państwa Oponiów – przekazuje Stanisław Kruczek.

 

W prawyborach Porozumienia zmierzą się ze sobą Waldemar Kotula i Arkadiusz Opoń.

Waldemar Kotula to 35-letni rzeszowski radny, urodzony i mieszkający w Rzeszowie. Jest radnym Rzeszowa nieprzerwanie od 2014 roku. Obecnie jest także Przewodniczącym Rady Osiedla Piastów. Ukończył Politechnikę Rzeszowską na kierunku Informatyka oraz studia doktoranckie na Politechnice Śląskiej. W 2011 roku jego pierwsza działalność gospodarcza zajęła 1. miejsce w konkursie „Junior Innowacji Podkarpacia”. Obecnie jest prezesem dwóch spółek: jednej w branży IT, zajmującej się tworzeniem dedykowanego oprogramowania i drugiej, zajmującej się rozwojem produktu do zarządzania drukarkami w kontraktach MPS. Radny Kotula jest też członkiem Rady Nadzorczej Siarkopol Tarnobrzeg sp. z o.o.

Drugim kandydatem jest Arkadiusz Opoń, 33 letni mieszkaniec Rzeszowa. Obecnie Arkadiusz Opoń jest wiceprezesem Polskiej Organizacji Turystycznej. Przez ostanie lata pełnił też funkcję wicedyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Wcześniej Arkadiusz Opoń pracował w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, w Kancelarii Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz w Departamencie Wdrażania Projektów Infrastrukturalnych RPO. Arkadiusz Opoń to absolwent Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie na kierunku stosunków międzynarodowych. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z zakresu Administracji Publicznej.

Źródło: Porozumienie – Podkarpackie okręg 23  / Facebook

13-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)