REKLAMA

WYBORY, RZESZÓW. Sondaż Social Changes: Fijołek i Leniart w II turze

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pracownia Social Changes, na zlecenie portalu wPolityce.pl, zapytała mieszkańców, na kogo oddaliby swój głos w wyborach na urząd prezydenta Rzeszowa. Według sondażu, wśród zdecydowanych respondentów 42 procent wybrało Konrada Fijołka. W drugiej turze znalazłaby się Ewa Leniart z 22 procentami poparcia.

Bez nazwy-1_31
Foto: archiwum Rzeszów24.pl

 

W sondażu Social Changes na Konrada Fijołka wskazało 42 proc. ankietowanych. W drugiej turze zmierzyłby się on z Ewą Leniart, na którą zagłosowało 22 proc. badanych. 14 proc. respondentów wybrało Marcina Warchoła, a 13 proc. Grzegorza Brauna. 9 proc. stanowią niezdecydowani.

Gdyby w drugiej turze spotkali się Konrad Fijołek i Ewa Leniart, to według pytanych kandydat opozycji zwyciężyłby w stosunku 61 proc. do 26 proc., a 13 proc. badanych, to osoby niezdecydowane.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie mieszkańców Rzeszowa oraz okolicznych gmin, w których mieszka część uprawnionych do głosowania. W badaniu wzięło udział N=508 osób. Badanie zrealizowano w dniach od 14 do 20 maja 2021 roku – przekazał portal wPolityce.pl.

25-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wybory-rzeszow-sondaz-social-changes-fijolek-i-leniart-w-ii-turze-1457-00r2kc