REKLAMA

WYBORY, RZESZÓW. Kandydaci odpowiedzą za brak maseczek?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kandydaci na prezydenta Rzeszowa, którzy zostali przyłapani na tym, że nie noszą maseczek, mogą zostać ukarani przez policję. Jak poinformowało we wtorek RMF FM, Marcin Warchoł może stracić poselski immunitet. Maseczki nie nosili także inni kandydaci. Sam wiceminister sprawiedliwości w rozmowie z nami przypomniał, że w przestrzeni publicznej maseczek nie zakładali także Ewa Leniart i Konrad Fijołek.

Bez nazwy-1_24
Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Według informacji przekazanych przez RMF FM, kandydat na prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł może być ukarany za brak zakrywania ust i nosa maseczką w Dniu Kobiet.

Materiały dotyczące czynności wyjaśniających w sprawie zostały przesłane do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji z wnioskiem o udzielenie pomocy prawnej w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie osoby posiadającej immunitet – przekazał radiu nadkomisarz Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

O wniosku związanym z uchyleniem immunitetu zadecydować ma Sejm. Komenda Główna Policji będzie musiała, za pośrednictwem Prokuratura Generalnego Zbigniewa Ziobry, przekazać materiały marszałkowi sejmu. Jak wiadomo, Zbigniew Ziobro jest prezesem Solidarnej Polski, czyli partii, z której wywodzi się wiceminister Warchoł.

Jeśli Pan poseł prof. Marcin Warchoł nieświadomie naruszył rozporządzenie, oczywiście jest gotów natychmiast opłacić mandat – zaznacza w rozmowie z RMF FM sztab kandydata Warchoła.

 

We wtorek, w rozmowie z Rzeszów24.pl Marcin Warchoł zaznaczał, że maseczki w miejscach publicznych nie nosili też inni kandydaci.

Od wszystkich kandydatów na urząd prezydenta oczekiwałbym takich samych standardów. Widzieliśmy zdjęcia pana Konrada Fijołka, który zbierał podpisy bez maseczki. Widzieliśmy panią wojewodę, która w sklepie prowadziła konferencję, również bez maseczki. Ja zobowiązałem się do tego, że będę przestrzegał te obowiązki w miejscach publicznych – powiedział naszej redakcji Marcin Warchoł.

 

Jak przekazuje Onet, również i wspomniani przez wiceministra kandydaci mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Jeden z mieszkańców Podkarpacia złożył wniosek do Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie o ukaranie kandydatów Ewy Leniart i Konrada Fijołka. W załączniku do wniosku przesłał dokumentujące brak noszenia maseczek fotografie.

Widać, na nich, że kandydaci ewidentnie nie stosują do zasad rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Wszyscy są wobec prawa równi, liczę na szybkie procedowanie tego wniosku – powiedział Onetowi mieszkaniec Podkarpacia.

Wpłynięcie wniosku potwierdził Onetowi nadkomisarz Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

 

Wiceminister Marcin Warchoł pominął natomiast w swojej wypowiedzi dla Rzeszów24.pl kandydata Konfederacji Grzegorza Brauna, który również w przestrzeni publicznej pojawia się bez maseczki.

162839276_532925414772740_6654680262751724291_n

Foto: Justyna Żuczek / archiwum Rzeszów24.pl

Komentarz w tej sprawie ma nam w najbliższym czasie udzielić rzecznik prasowy KWW “Grzegorz Braun – Konfederacja”, Jacek Ćwięka.

 

źródło: RMF FM, Onet, red. Rzeszów24.pl

07-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.