REKLAMA

WYBORY. Rozwój Rzeszowa apeluje o poparcie Konrada Fijołka

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rozwój Rzeszowa, klub mający największą ilość radnych w Radzie Miasta Rzeszowa, wystosował stanowisko, w którym apeluje do stowarzyszeń i partii o poparcie kandydatury Konrada Fijołka, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa. – Konrad Fijołek wyraził gotowość i wolę kandydowania w wyborach – czytamy w stanowisku. Rozwój Rzeszowa wyraził przy tym, że chce wyłonienia jednego kandydata na prezydenta Rzeszowa, którego poprą “możliwie wszystkie prodemokratyczne organizacje”.

20180710_130418-01_2_1
Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

 

 

Stanowisko Klubu Radnych Rozwój Rzeszowa ws. wyborów w Rzeszowie (zapis oryginalny):

 

Klub Radnych „Rozwój Rzeszowa” Rzeszów, 10.03.2021 r.

S t a n o w i s k o

Szanowni Państwo,

Rzeszów – nasze wspaniałe miasto – znalazł się obecnie w bezprecedensowym momencie swojej historii. Wieloletni, wybitny Prezydent Miasta Rzeszowa, Pan Tadeusz Ferenc zakończył swoją misję a społeczność Rzeszowa stoi przez wyborem kierunku w jakim ma rozwijać się miasto w kolejnych latach.

Tak się również składa, że ten ważny moment i wybór w dziejach Rzeszowa zbiega się z poważnym kryzysem oraz zagrożeniem wolności i demokracji w naszym kraju. Siły polityczne, które niszczą demokrację, samorząd i zawłaszczają Polskę, chcą obecnie także zawłaszczyć Rzeszów i uczynić go swoim łupem politycznym.

Jesteśmy przekonani, że wszystkim siłom politycznym reprezentowanym w naszym mieście oraz rzeszowskim organizacjom społecznym – które w pierwszym rzędzie swoich wyznawanych wartości stawiają demokrację i samorządność mieszkańców – zależy aby Rzeszów nie stał się politycznym trofeum w rękach ekipy rządzącej. Ta obrona, to wielka odpowiedzialność jak spoczywa na nasz wszystkich, zaangażowanych w życie społeczne i gospodarcze miasta. To egzamin z naszej dojrzałości i zdolności współpracy. Kluczowym w tym aspekcie będzie współpraca wszystkich wspomnianych organizacji w zbliżającej się kampanii wyborczej na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa, a także współpraca w całym okresie powyborczym.

W świetle wspomnianych wyżej okoliczności i odpowiedzialności, a także w związku z faktem coraz liczniej zgłaszanych kandydatów w wyborach na urząd miasta Rzeszowa Klub Radnych „Rozwój Rzeszowa”, grupujący piętnaścioro radnych Rzeszowa, cieszących się poparciem blisko 40 tysięcy wyborców, podtrzymuje i oficjalnie przedstawia niniejszym swoje stanowisko w sprawie potrzeby wyłonienia jednego kandydata na Prezydenta Rzeszowa. Kandydata reprezentowanego i popieranego przez możliwie wszystkie organizacje, określane mianem prodemokratycznych.

Nasz Klub Radnych poddaje również tym samym pod rozwagę w toczących się rozmowach kandydaturę, wieloletniego przewodniczącego Klubu Radnych „Rozwój Rzeszowa”, Kolegi Konrada Fijołka.

Konrad Fijołek, wyraził gotowość i wolę kandydowania w wyborach na Prezydenta Miasta.

Zwracamy się apelem i prośbą do wszystkich rzeszowskich stowarzyszeń społecznych i partii politycznych o poparcie kandydatury Konrada Fijołka nie będącego członkiem żadnej partii samorządowca, urodzonego i wykształconego w Rzeszowie, który całe swoje życie zawodowe oraz działalność społeczną poświęcił naszemu miastu. Jest doświadczonym samorządowcem znającym doskonale realia naszego miasta, przy tym człowiekiem młodym, zaangażowanym i mającym precyzyjną wizję Rzeszowa jako nowoczesnego miasta. Konrad Fijołek sprawnie kieruje klubem radnych złożonym z przedstawicieli różnorodnych środowisk społeczno-zawodowych i osiedli i w całej swojej działalności samorządowej dał się poznać przede wszystkim jako człowiek kompromisu, potrafiący łączyć i wypracowywać wspólne rozwiązania.

 

Radni Klubu Radnych „Rozwój Rzeszowa”:

Krystyna Stachowska, Danuta Szyszka, Maria Warchoł, Ewelina Fijołek, Sławomir Gołąb, Tomasz Kamiński, Zdzisław Kędzior, Daniel Kunysz, Mirosław Kwaśniak, Tadeusz Ożyło, Bogusław Sak, Robert Walawender, Witold Walawender, Waldemar Wywrocki

11-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wybory-rozwoj-rzeszowa-apeluje-o-poparcie-konrada-fijolka-3977-00r2kc