REKLAMA

WYBORY. Do wtorku można zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego (WIDEO)

|

WYBORY. Do wtorku można zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego (WIDEO)

POLSKA. Do 16 czerwca można zgłaszać chęć wzięcia udziału w wyborach prezydenckich, w formie głosowania korespondencyjnego. Po tym terminie upoważnione do tego będą jedynie osoby objęte kwarantanną z powodu epidemii koronawirusa.

flag-2877932_960_720_1
Foto: pixabay.com

Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 roku każdy wyborca może głosować korespondencyjnie.

W  przypadku  głosowania  w  kraju, zamiar  głosowania  korespondencyjnego  powinien być zgłoszony przez wyborcę komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy, w gminie, w której wyborca ujęty jest w spisie wyborców najpóźniej do dnia 16 czerwca 2020 roku.

Wyborca podlegający  w  dniu  głosowania  obowiązkowej  kwarantannie,  izolacji lub izolacji w warunkach domowych, może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do dnia 23 czerwca  2020 roku. Natomiast wyborca, który rozpoczniepodleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie, może zgłosić ten zamiar najpóźniej do dnia 26 czerwca 2020 roku.

Należy mieć na uwadze, że zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego zarówno w kraju, jak i za granicą dotyczy również ewentualnego ponownego głosowania (tzw. II tury wyborów).  Oznacza  to,  że  w  przypadku  ewentualnego  przeprowadzania  ponownego głosowania pakiet wyborczy zostanie wysłany na adres wskazany w zgłoszeniu zamiaru głosowania korespondencyjnego dokonanym przed pierwszym głosowaniem.

Wyborca głosujący w kraju nie później niż do dnia 23 czerwca 2020 roku otrzyma pakiet wyborczy. Natomiast wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, który zamiar głosowania korespondencyjnego zgłosił w okresie od 17 czerwca 2020 roku, otrzyma pakiet wyborczy niepóźniej niż do dnia 26 czerwca 2020 roku.

Więcej informacji TUTAJ

Źródło: PKW

15-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wybory-prezydenckie-do-wtorku-mozna-zglaszac-chec-glosowania-korespondencyjnego-2055-00r2kc