REKLAMA

WYBORY. POLSKA JEST JEDNA. W piątek spotkanie z Rafałem Piechem w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek 29 września o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Rafałem Piechem, prezydentem Siemianowic Śląskich, założycielem i przewodniczącym partii Polska Jest Jedna. Szczegóły spotkania znajdują się na plakacie poniżej. 

Polska Jest Jedna to ruch polityczny, który powstał we wrześniu 2021r. w Siemianowicach Śląskich jako obywatelska inicjatywa stająca w obronie wolności każdego obywatela i jego, konstytucyjnego prawa do decydowania o sobie i własnym zdrowiu.

W początkowej fazie istnienia Ruch funkcjonował jako stowarzyszenie zwykłe skupiające ludzi, którzy nie zgadzali się z ówczesną polityką sanitarnego dzielenia Polaków oraz dewastacją małych i średnich przedsiębiorców i zmuszania ich do rezygnacji z ich podstawowego prawa konstytucyjnego jakim jest prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Po kilku miesiącach apeli i publicznych protestów oraz lawinowo rosnącej liczbie sympatyków z całego kraju Ruch Polska Jest Jedna uzyskał wpis do KRS i przyjął formę stowarzyszenia z osobowością prawną aby móc lepiej i pełniej służyć ludziom widzącym w Ruchu nadzieję zmiany na lepsze. Wtedy też zaczęły tworzyć się ogólnopolskie struktury regionalne skupione wokół wartości stojących za głównym hasłem Ruchu jakim jest Bóg, Rodzina i Ojczyzna.

Wraz z nowymi członkami Ruchu coraz silniej napływał ogólnokrajowy przekaz o konieczności wejście na polityczną scenę. Przekaz ten był argumentowany przekonaniem, że każda z obecnie funkcjonujących w Sejmie i Senacie partia nie reprezentuje sobą odpowiednio wysokich standardów etycznych w sprawowaniu władzy, ustanawianiu prawa i ochrony polskiej racji stanu.

Zarząd oraz liderzy Ruchu Polska Jest Jedna wsłuchując się w ten płynący z całej Polski przekaz zdecydowali się wkroczyć na ścieżkę polityki jako jedynej możliwości posiadania realnego wpływu na to co dzieje się z naszym krajem.

źródło: pjj.org.pl

grafika: PJJ / materiały własne


28-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)