REKLAMA

WYBORY. Kosiniak-Kamysz w Rzeszowie: “W pierwszej turze nie ma mniejszego zła”

|

WYBORY. Kosiniak-Kamysz w Rzeszowie: “W pierwszej turze nie ma mniejszego zła”

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej Rzeszów odwiedził kandydat Koalicji Polskiej na prezydenta RP – Władysław Kosiniak-Kamysz. O godzinie 13:00 spotkał się ze swoimi sympatykami, a później z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem.

Przechwytywanie_150
Foto: Władysław Kosiniak-Kamysz, Facebook / screenshot

Na Podkarpaciu jestem zawsze w ostatnim dniu przed wyborami. Tak było w wyborach do parlamentu, w wyborach samorządowych, do europarlamentu. Zawsze jestem w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Dla mnie to nie jest tylko tradycja, ale to jest też pewne przesłanie mówiące o tym, że nie ma już mowy o podziale na Polskę A i B – rozpoczął swoje przemówienie na rzeszowskim Rynku Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kandydat Koalicji Polskiej został przywitany w Rzeszowie przez posła PSL-u na sejm RP z okręgu krośnieńskiego, Mieczysława Kasprzaka. Podziękował za poparcie Tadeuszowi Ferencowi, chwaląc równocześnie zmiany jakie zaszły w Rzeszowie za jego prezydentury. – To jest miejsce, w którym chce się żyć – mówił o Rzeszowie Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz zapewniał o tym, że jednym z jego pierwszych działań w roli prezydenta byłaby inicjatywa mająca na celu wprowadzenie emerytur bez podatku i bez składki. – To jest projekt obywatelski, który stąd wyszedł. Kilka lat temu 3 maja zbieraliśmy tutaj podpisy, Tadeusz Ferenc jako jeden z pierwszych się podpisał, to jest projekt obywatelski gwarantujący wyższą emeryturę o około trzy tysiące. To będzie jedna z pierwszych decyzji – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Kandydat Koalicji Polskiej wspomniał o podniesieniu kwoty wolnej od podatku i obniżeniu stawki VAT – z 23 procent na 15 procent i z 8 procent na 5 procent. Ma to jego zdaniem pobudzić gospodarkę i zatrzymać rosnącą inflację.

Władysław Kosiniak-Kamysz mówił także o wsparciu dla studentów, którzy rozpoczynają dorosłe życie. – Ten dobry start, to 1000 złotych co miesiąc na wynajęcie mieszkania, bo nie ma tylu akademików; na zapłacenie za czesne, czy na kupienie podręczników. To są programy rozwojowe, które trzeba później odpracować, pracując w Polsce. To musi być kontrakt podpisany z państwem polskim. Dostajesz wsparcie, ale pracujesz w Polsce – proponuje kandydat ludowców.

Szef PSL-u odniósł się też do wszystkich ludzi młodych, którym proponuje program mieszkaniowy. – Młodzi ludzie nie zakładają szybko rodzin, bo nie mają możliwości, nie mają własnego mieszkania. Trzeba na to im dać szansę. Żeby mogli założyć własną rodzinę, kupić mieszkanie. Musi być wkład własny. My proponujemy 50 tysięcy złotych z rynku pierwotnego albo wtórnego. To jest nowość w programach mieszkaniowych – zapewniał Kosiniak-Kamysz.

Kandydat Koalicji Polskiej zwrócił też uwagę na problem nienawiści i dzielenia Polaków. – Nie tylko koronawirus jest problemem. Nie tylko zapaść w ochronie zdrowia (…) Problemem wielkim jest ciężka choroba nienawiści, która zatruła serca i umysły. To nie jest wina Polaków, tylko tych, którzy ten jad nienawiści sączą. Nie możemy na to pozwalać, bo doprowadzimy do upadku – grzmiał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz zapewnił, że jako prezydent zaprosi do współpracy wszystkie ugrupowania polityczne w kancelarii prezydenta i każde z nich będzie miało swojego ministra w kancelarii prezydenta. Mówił też o zmniejszaniu biurokracji, z jaką muszą sobie radzić przedsiębiorstwa, o upominaniu się o polską wieś i wypłaty odszkodowań dla rolników za suszę z 2019 roku.

Musimy mieć odwagę 28 czerwca. (…) W pierwszej turze nie ma mniejszego zła. Nie ma co kalkulować kto wygra, czy nie wygra. Trzeba postawić na tego, w którego się wierzy. Na tego, który poważnie podszedł do wyborów, który poświęcił wszystko – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Po spotkaniu z sympatykami kandydat Koalicji Polskiej spotkał się z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem, który udzielił mu oficjalnego poparcia w wyborach.

Wideo: Władysław Kosiniak-Kamysz / Facebook

Tekst: Kacper Ciuba

26-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wybory-kosiniak-kamysz-w-rzeszowie-w-pierwszej-turze-nie-ma-mniejszego-zla-5301-00r2kc