REKLAMA

Wybitni administratywiści będą obradować w WSPiA

RZESZÓW. 25 najwybitniejszych naukowców zajmujących się administracją z niemal wszystkich ośrodków akademickich w Polsce weźmie udział w III Ogólnopolskim Forum Kierowników Katedr, Zakładów Prawa i Postępowania Administracyjnego oraz Nauk o Administracji.

Głównym tematem III Ogólnopolskiego Forum Kierowników Katedr będzie „Sądownictwo administracyjne z perspektywy 25 lat przemian ustrojowych w Polsce”. Obrady podzielone zostały na dwie części. Pierwsza odbędzie się w czwartek 18 czerwca w rzeszowskiej siedzibie WSPiA. W piątek 19 czerwca specjaliści z dziedziny prawa administracyjnego obradować będą w Sali balowej Zamku w Krasiczynie.

Jak zaznacza prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA III. Ogólnopolskie Forum Kierowników Katedr jest kolejnym przedsięwzięciem organizowanym w ramach obchodów 20-lecia Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl.

Z satysfakcją należy podkreślić, że siedzibą Forum zrzeszającego kierowników wszystkich katedr i zakładów naukowych z uniwersytetów i innych uczelni zajmujących się administracją, jest Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. – Jest to niewątpliwie wyraz uznania dla osiągnięć, dorobku i potencjału kadrowego naszej Uczelni w zakresie nauk administracyjnych. W tym roku głównym tematem naszej dyskusji jest sądownictwo administracyjne w Polsce. Temat ten pojawia się nieprzypadkowo, ponieważ WSPiA może pochwalić się tym, że zatrudnia wielu sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego, najwięcej spośród wszystkich wydziałów Prawa i Administracji w Polsce – tłumaczy prof. Jerzy Posłuszny.

Rektor WSPiA dodaje, że jest to wyrazem najwyższego poziomu kadry naukowej, która łączy teorię z praktyką, przekazując swoją cenną wiedzę studentom.

WSPiA - kampus

W konferencji uczestniczyć będzie wielu wybitnych naukowców z całej Polski zajmujących się prawem administracyjnym. W dyskusji na temat „Sądownictwa administracyjnego z perspektywy 25 lat przemian ustrojowych w Polsce” referaty wygłoszą m.in. prof. Roman Hauser – Prezes NSA, sędzia NSA Barbara Wiśniewska – Wiceprezes NSA oraz wykładowcy WSPiA i sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego: prof. Ludwik Żukowski, prof. Zbigniew Czarnik i prof. Robert Sawuła.

Podczas dyskusji uczestnicy III Forum Kierowników Katedr, Zakładów Prawa i Postępowania Administracyjnego oraz Nauk o Administracji będą rozmawiać m.in. o udziale środowiska sędziowskiego w kształtowaniu sądownictwa administracyjnego III RP oraz sprawności systemu sądowej kontroli administracji. Spotkanie będzie także okazją do poszukiwania standardów państwa prawa w orzecznictwie sądowo administracyjnym oraz prezentacji zamierzeń badawczych poszczególnych katedr i zakładów prawa Administracyjnego. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną także wyniki badań w ramach realizowanego w WSPiA wieloletniego programu „Dobra administracja”.

Obrady III. Ogólnopolskiego Forum Kierowników Katedr, Zakładów Prawa i Postępowania Administracyjnego oraz Nauk o Administracji rozpoczną się w czwartek 18 czerwca 2015 r. w Rzeszowie. Druga część dyskusji odbędzie się w piątek 19 czerwca 2015 r. w Sali balowej Zamku w Krasiczynie.

Forum Kierowników Katedr Prawa Administracyjnego
Podczas posiedzeń Forum Kierowników Katedr, Zakładów Prawa i Postępowania Administracyjnego oraz Nauk o Administracji organizowanych, co dwa lata z inicjatywy prof. Jerzego Posłusznego – Rektora WSPiA oraz prof. Zygmunta Niewiadomskiego – wykładowcy WSPiA, omawiane są najważniejsze problemy naukowo – badawcze dotyczące nauki prawa administracyjnego. Celem Forum jest wymiana doświadczeń pomiędzy Katedrami i Zakładami Prawa Administracyjnego, w szczególności prezentacja zainteresowań badawczych i dydaktycznych, dorobku oraz planów naukowych. W posiedzeniach Forum uczestniczą największe autorytety naukowe w Polsce zajmujące się tą dziedziną prawa.

Organizatorem III Ogólnopolskiego Forum Kierowników Katedr, Zakładów Prawa i Postępowania Administracyjnego oraz Nauk o Administracji jest Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz ogólnopolskie czasopismo naukowe „Administracja. Teoria – Dydaktyka – Praktyka” wydawane przez WSPiA.

materiały prasowe

17-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wybitni-administratywisci-beda-obradowac-w-wspia