REKLAMA

Wszystko o zaskórnikach i wągrach

Zaskórniki i wągry są charakterystycznymi zmianami skórnymi, które pojawiają się w okolicy nosa, czoła, a także brody. Zdecydowanie psują estetykę twarzy. Nieleczone zaś mogą zarazem prowadzić do powstania stanu zapalnego. Warto wiec dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

Czym są zaskórniki, czyli wągry?

Zacznijmy więc od tego, czym w ogóle są zaskórniki, czyli wągry, bo tak naprawdę nazwy te stosowane są zamiennie. Pojawiają się na skutek zbyt dużej produkcji sebum, a także nieprawidłowego złuszczania naskórka. W efekcie tego dochodzi do zapychania ujść mieszków włosowych, a co za tym idzie, do powstawania nieestetycznych zmian skórnych.

Zaskórniki dzieli się na otwarte i zamknięte. Bardzo często wągrami nazywa się właśnie te otwarte. Zaskórniki zamknięte mają jasny, wręcz biały kolor. Pojawiają się gdy dochodzi do zamknięcia ujścia gruczołu, a także nawarstwiania masy rogowej. Z kolei zaskórniki otwarte mają czarny kolor albo ciemnobrązowy. Pojawiają się na nosie albo brodzie. Jeżeli zastanawiasz się, która forma dotyczy właśnie Ciebie warto zerknąć na https://skin79-sklep.pl/blog/zaskorniki-i-wagry-jak-sobie-z-nimi-radzic. Zaskórniki zjawiają się na twarzy, kiedy dochodzi do zastoju sebum, nadkażenia i utlenienia. To te najczęściej przekształcają się w stany zapalne. Zaniedbane mogą prowadzić nawet do powstania blizn.

Jak usuwać wągry i zaskórniki?

Chcąc skutecznie pozbyć się wągrów i zaskórników, trzeba przede wszystkim zdiagnozować przyczynę. Czasem są nią zmiany hormonalne. Niekiedy powoduje je stres, stosowanie niektórych leków, czy niewłaściwa dieta. Zdarza się natomiast, że zmiany skórne tego typu pojawiają się na skutek niewłaściwej pielęgnacji skóry. Tak więc należy zacząć od wyeliminowania głównej przyczyny. Walka z wągrami i zaskórnikami powinna przebiegać wieloetapowo. Należy doprowadzić do normalizacji procesu rogowacenia, a także skutecznie przeciwdziałać namnażaniu się bakterii, co spowoduje odblokowanie porów. Jeśli dojdzie do stanu zapalnego, trzeba przeprowadzić działania łagodzące. Nie wolno również zapominać o zmniejszeniu wydzielania łoju. Chcąc pozbyć się wągrów i zaskórników, trzeba przede wszystkim zastosować odpowiednie preparaty.

Jak zapobiegać powstawaniu wągrów i zaskórników?

Warto też wiedzieć, jak zapobiegać powstawaniu wągrów i zaskórników. Po pierwsze należy pamiętać o właściwej pielęgnacji twarzy. Trzeba zadbać o regularne oczyszczanie twarzy i systematyczne nawilżanie. Wszystkie potrzebne produkty znajdziesz na https://skin79-sklep.pl/category/pielegnacja-twarzy. Inne działania profilaktyczne to niewątpliwie zdrowa dieta – zróżnicowana i bogata w witaminy i minerały. Ważne jest także, aby unikać lub mocno ograniczać spożywanie takich produktów jak czekolada, orzechy czy tłuste potrawy. Jeśli ktoś zauważy u siebie tendencję do powstawania takich problemów skórnych, powinien skontaktować się z dermatologiem. Na pewno podpowie, jak postępować.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

03-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook