REKLAMA

Wszystkich Świętych. Zmieniono formę rzeszowskiej kwesty

RZESZÓW / PODKARPACIE. Tradycyjna już rzeszowska kwesta na cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych odbędzie się, jednak jej forma zostanie zmieniona. Pieniądze będzie można wpłacać poprzez Internet, przelew lub do specjalnych skarbon ustawionych na cmentarzach.

Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie od ponad 30 lat, co roku w dniu Wszystkich Świętych (1 listopada) na rzeszowskich cmentarzach organizuje kwestę na rzecz osób bezdomnych i ubogich. W tym roku ze względu na szczególne okoliczności związane z pandemią COVID-19 zmaga się z dużymi problemami w zakresie organizacji zbiórki.

Ze względu na brak wolontariuszy, którzy z oczywistych powodów nie mogą lub nie chcą w tym roku wesprzeć Towarzystwo, kwesta w dzień Wszystkich Świętych będzie mieć inny charakter, niż w latach poprzednich. Zostanie ograniczona tylko do największych cmentarzy oraz nie będzie na cmentarzach rzeszy wolontariuszy z puszkami, zachęcających do przekazywania datków.

Postanowiono, że na cmentarzach będą wystawione duże skarbony, do których każdy kto zechce wspomóc darowizną Towarzystwo, będzie mógł wrzucić pieniądze do nich, nie narażając się na bliski kontakt z innymi osobami.

Dla tych, którzy nie uznają takiej formy przekazywania datków za bezpieczną, została uruchomiona również zbiórka w Internecie na stronie www.pomagam.pl/kwesta2020, za pośrednictwem której można w wygodny sposób wpłacić darowiznę.

Wpłat można dokonywać także bezpośrednio na rachunek bankowy Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta 90 1020 4391 0000 6402 0198 7510 PKO BP SA Oddział 1 w Rzeszowie z dopiskiem KWESTA 2020.

kwesta

Źródło: UM Rzeszowa

29-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wszystkich-swietych-zmieniono-forme-rzeszowskiej-kwesty-3243-00r2kc