REKLAMA

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH NA DROGACH: 34 wypadki, ofiara śmiertelna i kierowcy po kilku głębszych

PODKARPACIE. Jedna osoba zginęła, doszło do 34 wypadków, w których obrażenia odniosło 48 osób. Aż czterdziestu pięciu kierowców było pod wpływem alkoholu. Taki jest dotychczasowy bilans podczas tegorocznej akcji “Znicz” na drogach woj. podkarpackiego.

Akcja “Znicz”, mająca zwiększyć bezpieczeństwo na drogach zaczęła się już w piątek. Policjanci dbają o bezpieczeństwo szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Policyjne statystyki nie napawają niestety optymizmem. W trakcie długiego weekendu na podkarpackich drogach zginęła jedna osoba, a 48 zostały ranne. Doszło do 34 wypadków. Zatrzymano blisko 45 nietrzeźwych kierowców.

test-337366_1280

Do najtragiczniejszego wypadku doszło w piątek w okolicach Lubaczowa. Kierowca volkswagena Golfa zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 19-letni pasażer zmarł na miejscu. Trzy inne osoby trafiły do szpitala.

Policja apeluje o rozsądną jazdę, tym bardziej że w godzinach popołudniowych i wieczornych rozpoczną się powroty do domów. Kierowcy muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Sprawdzają także czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa. Policjanci zwracają także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących.

Poniżej prezentujemy policyjne statystyki z roku 2016 i lat ubiegłych. Dotychczas rok 2014 był jednym z najbezpieczniejszych.

h

statystyki policyjne

KWP

02-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)