REKLAMA

Wstrząsająca relacja nauczycielki po przyjęciu szczepionki (VIDEO)

|

Wstrząsająca relacja nauczycielki po przyjęciu szczepionki (VIDEO)

Czy to Niepożądany Odczyn Poszczepienny? Rozmowa z Agatą Klimkiewicz nauczycielką z Gdańska. Przyjęła ona szczepionkę AstraZeneca, która jest przez kolejne kraje wstrzymywana, ze względu na przypadki zgonów tuż po szczepieniu. Jak zakończyła się historia pani Agaty?

“Kilka dni temu Austria poinformowała o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca po śmierci 49-letniej kobiety oraz wystąpieniu zatoru płuc u drugiej. Dziś podobną decyzję podjęła Dania i pięć innych krajów Europy. Zawieszenie preparatu – do wyjaśnienia sprawy – ma związek z podejrzeniami, że powoduje on zakrzepy krwi. Preparat AstraZeneca jest stosowany również w Polsce. Szczepi się nim m.in. nauczycieli, ma być też wykorzystany do szczepienia przedstawicieli grupy wiekowej 60-69, a także osób z grupy “0”, które dotąd nie zapisały się na szczepienie” – podaje Onet.

Czy szczepienia zostaną wstrzymane w Polsce? Wydaje się, że na chwilę obecną taka opcja nie jest rozważana, choć jak stwierdził podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski: – Przyglądamy się tej sprawie.

– Wstępna ocena Komitetu ds. Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii EMA (#PRAC) nie stwierdziła powiązania ze stosowaniem serii szczepionki przeciw #COVIDー19 AstraZeneca, która została wstrzymana w Austrii, z przypadkami rozsianej zakrzepicy – pisze na Tweet-erze Grzegorz Cessak, który jest przedstawicielem Polski w Europejskiej Agencji Leków.

video: Telewizja Leszno / fb
foto: kadr z filmu

11-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.