REKLAMA

Wstępny bilans wakacji na drogach Podkarpacia

RZESZÓW/PODKARPACIE. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie podała wstępny bilans wypadków i wykroczeń na drogach Podkarpacia podczas trwania wakacji. Jest lepiej, niż w poprzednim roku. 

ALKPOL2

 

ZDJ.: KWP

Mniej wypadków, mniej ofiar i mniej zatrzymanych nietrzeźwych kierowców – taki jest wstępny bilans wakacyjnych miesięcy 2014 roku. Dzisiaj jest ostatni dzień wakacji, ale policjanci wstępnie podsumowali już stan bezpieczeństwa na drogach Podkarpacia.

Z wstpnego podsumowania dwóch miesięcy wakacyjnych wynika, że w lipcu i sierpniu 2014 r. na podkarpackich drogach doszło do350 wypadków. W tych zdarzeniach rannych zostało 444 osoby. Życie na drodze straciło 20 osób, w roku ubiegłym 31.
W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę 1124 nietrzeźwym kierowcom. W ubiegłym roku w lipcu i sierpniu – 1741. Niechlubny rekord padł w niedzielę 27 lipca 2014 r. Policjanci zatrzymali wówczas 65 kierowców, którzy pili wcześniej alkohol.

KWP

31-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wstepny-bilans-wakacji-na-drogach-podkarpacia