REKLAMA

Wstępne podsumowanie kwesty na cmentarzach w regionie

W dniu Wszystkich Świętych na wielu nekropoliach w regionie trwała kwesta na rzecz potrzebujących, zorganizowana przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na remont nagrobków. 1 listopada zebrano przeszło 140 tysięcy złotych.

angel-3668791_960_720

Foto: Pixabay.com

Podczas dnia Wszystkich Świętych kwestę prowadzono na 48 cmentarzach w regionie. Ponad tysiąc wolontariuszy zbierało pieniądze dla potrzebujących, podopiecznych schronisk dla bezdomnych. Część pozyskanej kwoty, trafi na renowację starych nagrobków.

W samym Rzeszowie zebrano około 15 tysięcy złotych. Dzięki akcji, odnowione zostaną 4 nagrobki na rzeszowskim starym cmentarzu. W Tarnobrzegu ludzie odwiedzający swoich bliskich zmarłych, ofiarowali aż 23 tysiące złotych. Niewiele mniej pieniędzy pojawiło się w puszkach wolontariuszy z Przemyśla. W Dębicy i Stalowej Woli udało się zgromadzić podobne środki, jak w Rzeszowie.

Łączna kwota przekroczyła 140 tysięcy złotych. Na 7 cmentarzach wolontariusze pracowali też w dzień zaduszny. Wyniki z Jasła, Sanoka i Jarosławia będą znane w poniedziałek.

03-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)