REKLAMA

Wspólny apel Konrada Fijołka i Ewy Leniart: Szczepmy się!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W sobotę w Parku Sybiraków rozpoczęło się święto rowerzystów Rzeszów Bike Festival. Podczas imprezy zorganizowano wspólną konferencję prasowa Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa i Ewy Leniart, wojewody podkarpackiego. Konferencja była poświęcona akcji szczepień towarzyszącej letnim wydarzeniom kulturalnym i sportowym, które odbywają się pod szyldem #AtrakcjeNaWakacje.

 

 

W sobotę w Parku Sybiraków Konrad Fijołek i Ewa Leniart wspólnie apelowali do mieszkańców o szczepienie się przeciw COVID-19.

Bądźmy wobec siebie solidarni i odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo. Korzystajmy ze szczepień, abyśmy mogli jesienią, zimą spotykać się wspólnie na tego typu wydarzeniach – mówił prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Nie należy obawiać się niepożądanych reakcji poszczepiennych. One z reguły występują u niewielkiego procenta osób i nie są bardzo uciążliwe. To zazwyczaj ból w miejscu zaszczepienia, czy ogólne osłabienie organizmu, które mija po jednej dobie. Warto ten trud ponieść, by nie przechodzić koronawirusa w sposób bardzo uciążliwy – podkreślała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, zachęcając do szczepienia się.

 

W niedzielę podczas Rzeszów Bike Festival będzie można się bezpłatnie zaszczepić. Punkt szczepień Centrum Medycznego Medyk (jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson) zostanie zlokalizowany na rzeszowskim Rynku od godziny 10:00 do 18:00. Do zaszczepienia jest potrzebny dowód osobisty.

Jak zapewnia Urząd Miasta Rzeszowa, następne akcje szczepień mają być organizowane podczas kolejnych wydarzeń akcji #AtrakcjeNaWakacje.

 

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

10-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wspolny-apel-konrada-fijolka-i-ewy-leniart-szczepmy-sie-1792-00r2kc