REKLAMA

Wspólna akcja motocyklistów i policji. Kierowcy samochodów zaopatrzeni w naklejki

PODKARPACIE/RZESZÓW. Policjanci i motocykliści zrzeszeni w Polskim Ruchu Motocyklowym od rana wspólnie prowadzili działania „Bezpieczeństwo na drodze – uwaga motocykliści”. Za zgodą kierowców motocykliści naklejali na ich szyby naklejki z hasłem „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Działania rozpoczęły się o godz. 9 i trwały do godz. 11. Podczas prowadzonych kontroli drogowych w trzynastu punktach kontrolnych na terenie województwa podkarpackiego policjanci przypominali kierującym o zasadach bezpieczeństwa na drodze, a zwłaszcza o zachowaniu wobec kierujących motocyklami.

Przedstawiciele klubów motocyklowych zrzeszonych w Polskim Ruchu Motocyklowym za zgodą zatrzymanych do kontroli kierowców, we wskazanych przez nich miejscach naklejali na samochody specjalne naklejki z hasłem: „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Zdecydowana większość kierowców chętnie zgadzała się na taki sposób włączenia w akcję.

W działaniach przeprowadzonych w dwóch punktach w Rzeszowie brali udział motocykliści z Podkarpackiego Stowarzyszenia Motocyklowego “The Wild Geese”. Tradycyjnie już zwracali kierowcom uwagę na konieczność korzystania ze wstecznych lusterek. To bardzo ważne, szczególnie wiosną, kiedy na drogach pojawia się więcej jednośladów. Jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie.

W wypadkach, do których doszło w ubiegłym roku na drogach województwa podkarpackiego zginęło 17 motocyklistów, a 133 zostało rannych. Główne przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

RED/KWP

akcja

26-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)