REKLAMA

WSPIA wciąż w modzie!

Rekrutacje na studia w pełni. Nie wszyscy jeszcze podjęli decyzje, gdzie chcą studiować. Jak wygląda sytuacja z przyszłymi studentami w Wyższej Szkole Prawa I Administracji?

foto:materiał nadesłany

Jak ustalono, 30 procent więcej kandydatów wybrało studia stacjonarne w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa w środę 8 sierpnia 2018 r. zakończyła I turę rekrutacji na studia w roku akademickim 2018/2019. Podsumowanie pokazuje, że po raz kolejny pomimo niżu demograficznego rekrutacja w WSPiA jest zdecydowanie lepsza. Studia w Uczelni wybrało ponad 10 procent więcej kandydatów niż w ubiegłym roku, a o 30 procent więcej osób chce studiować na studiach stacjonarnych w WSPiA. To pokazuje, że kandydaci szukając oferty dla siebie, wybierają mocne i dobre kierunki studiów.

 

– W tym roku w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej nie kryjemy zadowolenia z wyników rekrutacji – mówi prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. – I turę naboru na studia zamykamy aż 30-procentowym wzrostem zainteresowania stacjonarnymi studiami I stopnia i jednolitymi studiami magisterskimi w WSPiA. Co bardzo ważne w te wyniki rekrutacji nie są wliczeni obcokrajowcy, dla których rekrutacja na studia cały czas trwa. Wyniki rekrutacji pokazują, że kandydaci doceniają wprowadzane przez WSPiA nowoczesne i praktyczne zajęcia dydaktyczne oraz innowacyjne rozwiązania edukacyjne – tłumaczy prof. Jerzy Posłuszny.

 

Rektor WSPiA dodaje, że Uczelnia proponuje studentom nowatorskie w skali kraju rozwiązania edukacyjne. – Stawiamy na nowoczesne sposoby prowadzenia zajęć przy wykorzystaniu m.in. tablic interaktywnych, symulowanych rozpraw sądowych i oględzin miejsca zdarzenia, rozwiązywania kazusów i problemów, gier i symulatorów oraz zajęć z praktykami. Od ponad dwóch lat realizujemy innowacyjny program edukacyjny nazwany „Nowoczesna Uczelnia”. Składa się on z trzech projektów podnoszących efektywność i atrakcyjność studiowania. Są to: EDR (EDUKATOR) – nowoczesny asystent studenta on-line; SBS, czyli „step by step – krok po kroku” (zupełnie nowy sposób zaliczania przedmiotów) oraz MIX EDUKACYJNY. WSPiA odchodzi także od tradycyjnych form dydaktycznych. Przedmioty realizowane są w formie dualnej, triad i quadriad złożonych z: warsztatów, ćwiczeń, konwersatoriów i pracowni praktycznych. Nową propozycją są także „Kliniki”, podczas których grupy studentów prowadzą zajęcia dla swoich koleżanek oraz kolegów i pod okiem praktyka rozwiązuje kazusy, dyskutuje i ucząc innych – mówi prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA.

 

– Największy wzrost zainteresowania widać na studiach stacjonarnych na kierunku „prawo”, który wybrało prawie 50 procent kandydatów więcej niż w ubiegłym roku. W przypadku studiów stacjonarnych na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” również możemy pochwalić się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów. Ten kierunek wybrało prawie 30 procent więcej osób niż w ubiegłym roku. W przypadku naszego nowego kierunku studiowania, czyli „administracji // zarządzenie” odnotowaliśmy 25-procentowy wzrost liczby kandydatów – wylicza Przemysław Pawlak, rzecznik prasowy WSPiA.

 

Wyniki rekrutacji kandydatów na studia w roku akademickim 2018/2019 kolejny raz potwierdzają wzrastające zainteresowanie studiami w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Jest to także dowód na to, że w dobie niżu demograficznego kandydaci wybierają najlepiej przygotowane i prowadzone kierunki studiów. Tak jest właśnie w przypadku WSPiA. Uczelnia jest jedyną na Podkarpaciu szkołą wyższą posiadającą uprawnienia doktorskie na kierunku „prawo”. Zatrudnia m.in. profesora Andrzeja Zolla i Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Dzięki upraktycznieniu zajęć i doskonałej kadrze m.in. praktyków WSPiA jako pierwsza w regionie otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. W przypadku kierunku „administracja” w WSPiA studenci uczą się pod okiem m.in. aż sześciu sędziów NSA. O jakości studiów w WSPiA świadczą także ostatnie rankingi m.in. Dziennika Gazety Prawnej, Rzeczpospolitej czy Ministerialne badania Ekonomicznych Losów Absolwentów.

 

II tura rekrutacji

Dobre wyniki rekrutacji w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej nie pozwalają jednak osiąść na laurach. Jak co roku WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa uruchamia II turę rekrutacji, która wystartowała w czwartek 9 sierpnia i potrwa do 29 września 2018 r. Na kandydatów czekają cztery atrakcyjne kierunków studiów oraz kilkanaście ciekawych specjalności. Kandydaci mogą wybrać nowy na rynku edukacyjnym kierunek studiowania „administracja // zarządzanie” (studia I i II stopnia), „bezpieczeństwo wewnętrzne” (studia I i II stopnia) oraz „prawo” (jednolite pięcioletnie studia magisterskie).

 

Szukasz informacji o studiach w WSPiA? Znajdziesz je pod numerami tel. 17 867 04 80, 17 867 04 81, 17 867 04 82, kom. 514 194 892 oraz na stronie dla kandydatów na studia.

 

II tura rekrutacji trwa do 29 września 2018 r. Kandydaci dokonują najpierw rejestracji on-line w systemie e-rekrutacja. Następnie (przed upływem terminu rekrutacji) zobowiązani są do dostarczenia oryginałów wymaganych dokumentów do Biura rekrutacyjnego WSPiA w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14.

 

10-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wsiz-wciaz-w-modzie-rz2mt