REKLAMA

WSIiZ otworzyła nowoczesne studio telewizyjne dla studentów dziennikarstwa

RZESZÓW. Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej w WSIiZ rozpoczęli zajęcia w nowym studiu telewizyjnym. Uczelnia stawia na praktyczną naukę zawodu prezentera, reportera, operatora kamer i montażysty.

Studio telewizyjne powstało z myślą o realizacji praktycznych zajęć głównie dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej zainteresowanych tworzeniem obrazu i zawodem reportera telewizyjnego – wyjaśnia Dominika Panek, redaktor naczelna studia telewizyjnego.

Zajęcia w studiu to doskonała praktyka przed rozpoczęciem pracy w zawodzie montażysty, operatora kamery, grafika, inżyniera dźwięku i oczywiście dziennikarza.

Profesjonalny sprzęt dla studentów

Studio wyposażone jest w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Do dyspozycji studentów są kamery reporterskie, teleprompter pomocny w pracy prezenterów telewizyjnych, mikrofony bezprzewodowe, mikser wizji i dźwięku i lampy studyjne – wymienia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

W skład wyposażenia studia wchodzi również tzw. steadicam, pozwalający m.in. realizować ujęcia w ruchu czy mini dron, pomocny przy kręceniu materiałów wideo z lotu ptaka. Studio telewizyjne posiada również oprogramowanie montażowe do profesjonalnej obróbki obrazu.

Studenci WSIiZ uczą się już pracy z mikrofonem, mają zajęcia z emisji głosu, montażu telewizyjnego, kadrowania czy obsługi kamery.

– Członkowie redakcji telewizyjnej dokumentują najważniejsze wydarzenia z życia uczelni, przeprowadzają wywiady z zapraszanymi gośćmi, a w przyszłości stworzą kanał studencki – dodaje Dominika Panek
– Kolejnym krokiem będzie tworzenie filmów reklamowych i korporacyjnych.

Sfinansowane z nagrody ministerstwa

Redakcja telewizyjna jest odpowiedzią na dużą popularność mediów elektronicznych. W studiu będą się odbywać zarówno zajęcia dydaktyczne, spotkania w ramach koła naukowego, jak i nagrania na potrzeby komercyjne.

Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ zdobył 2 miejsce w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepszy program studiów o profilu praktycznym, uzyskując dofinansowanie na dalszy rozwój, w tym m.in. na zakup wyposażenia do studia telewizyjnego. Nowa inwestycja WSIiZ dołącza do redakcji magazynu Pressja oraz internetowej rozgłośni radiowej Radioeter i tworzy studentom doskonałe miejsce na doskonalenie praktycznych umiejętności medialnych.

foto: WSIiZ Rzeszów

foto: WSIiZ Rzeszów

18-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wsiiz-otworzyla-nowoczesne-studio-telewizyjne-dla-studentow-dziennikarstwa