REKLAMA

Wracają loty z Rzeszowa do Warszawy! Znamy już godziny odlotów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Polskie Linie Lotnicze LOT podały siatkę lotów, która będzie obowiązywała od 1 do 13 czerwca. Rejsy z i do Rzeszowa będą się odbywały na trasie Warszawa – Rzeszów – Warszawa.

LOT_787_1

Foto: PLL LOT / materiały prasowe

Od 1 czerwca br. LOT wznowi krajowe połączenia lotnicze. Oznacza to, że z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka będzie można polecieć do Warszawy.

Od 1 do 13 czerwca loty na trasie Warszawa – Rzeszów – Warszawa będą funkcjonowały według rozkładu:

  • Warszawa – 07:00 – Rzeszów – 8:00 (od poniedziałku do soboty),
  • Rzeszów – 09:30 – Warszawa – 10:30 (od poniedziałku do soboty),
  • Warszawa – 17:00 – Rzeszów – 18:00 (od poniedziałku do piątku i w niedzielę),
  • Rzeszów – 19:30 – Warszawa – 20:30 (od poniedziałku do piątku i w niedzielę).

Jednocześnie w związku z niestabilną sytuacją na rynkach międzynarodowych, działania związane ze wznawianiem rejsów pasażerskich nie obejmują na razie lotów poza Polskę. Decyzją Zarządu PLL LOT wszystkie rejsy międzynarodowe zaplanowane do 14 czerwca włącznie zostają odwołane.

Załogi pokładowe obsługujące pasażerów podczas lotu zostaną wyposażone w maseczki i rękawiczki. Wszyscy pasażerowie udający się w podróż samolotami LOT-u będą zaś zobowiązani, do zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki przez cały czas trwania lotu. W ramach serwisu pokładowego będzie miała zastosowanie zasada „no contact”, ograniczającą bezpośrednie interakcje pasażerów z załogą. Napoje i przekąski serwowane będą w indywidualnych opakowaniach.

W celu zminimalizowania kontaktu oraz usprawnienia wejścia do samolotu, pasażerowie otrzymają możliwość przewozu jednej sztuki bagażu podręcznego w wymiarach 55 cm/40 cm/23 cm i zwiększonej wadze do 10 kilogramów. Przez jedną sztukę bagażu rozumiemy plecak, torebkę, laptop lub reklamówkę z zakupami.

PLL LOT we współpracy z Zarządem Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, Głównym Inspektoratem Sanitarnym i dyrekcjami lotnisk krajowych wypracował spójne procedury bezpieczeństwa dla lotów. Planowane zmiany na lotniskach, zgodne z wytycznymi IATA, EASA, KE czy ULC, obejmują m.in. kontrolne pomiary temperatury przy wejściu do terminali, odizolowanie pasażerów przylatujących i wylatujących, dystans przestrzenny w gate’ach i podczas boardingu, ograniczenie dostępnej infrastruktury (sklepów, salonów biznesowych), dostęp do środków antybakteryjnych i płatnych dyspenserów z maseczkami ochronnymi czy obowiązek zakrywania ust i nosa, wprowadzony w Polsce od 16 kwietnia br.

W ramach ograniczania kontaktu pasażerów z obsługą lotniska, LOT pracuje także nad zastąpieniem dotychczasowych procedur mechanizmami samoobsługowymi m.in. obowiązkową odprawą on-line oraz samodzielnym boardingiem. Szczegółowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na lotniskach zostaną przedstawione pasażerom do 25 maja.

Źródło: PLL LOT / materiały prasowe

Zobacz także: Od 1 czerwca powracają loty z Rzeszowa do Warszawy!

22-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wracaja-loty-z-rzeszowa-do-warszawy-znamy-juz-godziny-odlotow-7631-00r2kc