REKLAMA

Wolontariusze odremontowali schronisko kundelek (ZDJĘCIA)

RZESZÓW/ KRASNE. Pracownicy jednego ze sklepów w Krasnem odremontowali schronisko Kundelek. Pieniądze otrzymali od Fundacji, pomogli też siłą własnych mięśni. 

leroy1
Na początku, aby pomysł przerodzić w konkretne działanie, pracownicy stworzyli plan pomocy schronisku i przedstawili go Zarządowi Fundacji Leroy Merlin. Korzyści społeczne oraz stopień zaangażowania pracowników to główne kryteria, które były brane pod uwagę przy ocenie projektu. Wniosek zyskał uznanie Fundacji, od której wolontariusze otrzymali 5000 zł na realizację planu. Do projektu zgłosiło się 19 pracowników, którzy z entuzjazmem i zaangażowaniem przystąpili do działania.
   W połowie czerwca rozpoczęto przygotowania, po to, by na początku lipca ruszyć z remontem pełną parą. Za otrzymane od Fundacji pieniądze pracownicy zakupili niezbędne materiały: farby, płytki, kleje i gładzie. Prace objęły remont hallu, malowanie kojców dla psów oraz układanie płytek w pomieszczeniach dla psów i kotów. Wszystkie prace wolontariusze wykonali własnymi siłami, bez pomocy fachowców. Panowie wykonywali głównie trudniejsze prace: kładli płytki, szpachlowali. Panie malowały i kładły fugi. Remont w Kundelku zakończyli 12 lipca. W ramach akcji pracownicy sklepu zorganizowali również zbiórkę karmy dla zwierząt. Zebrali około 200 kg karmy suchej i mokrej.
   Pośrednio w akcji uczestniczyli także uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mrowli. Pracownicy sklepu podczas realizacji poprzedniego grantu, wykonali dla nich warsztat narzędziowy. To tam powstały budy dla psów. Dodatkowo, w październiku, podczas Światowego Dnia Zwierząt w Leroy Merlin zorganizowana zostanie wystawa fotografii psów do adopcji, połączona z kolejną zbiórką karmy. Wystawa będzie miała humorystyczny charakter, każdy piesek będzie miał swój własny anons towarzyski.
   Fundacja Leroy Merlin powstała w wyniku postulatów pracowników sklepów, którzy chcieli skuteczniej pomagać i angażować się w działania na rzecz potrzebujących. Głównym celem Fundacji jest finansowe wspieranie społecznych inicjatyw pracowniczych poprzez Programy Grantowe.
ZDJĘCIA: materiały nadesłane
28-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wolontariusze-odremontowali-schronisko-kundelek-zdjecia