REKLAMA

Wolontariusze cieszą się ze zbiórki. Mamy 180 tys zł! (FILM, ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Ponad 180 tys zł – tyle udało się uzbierać podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie. Wszyscy wspólnie zbieraliśmy pieniądze na rzecz najmłodszych i najstarszych pacjentów. Wczorajsza pogoda nieco popsuła szyki i w imprezach na Rynku wzięło udział znacznie mniej ludzi niż w roku ubiegłym.

Rzeszowscy wolontariusze z czterech sztabów wyszli na ulicę wcześnie rano. Pieniądze zbierali do godz. 21:30. Pomimo tego, że pogoda nie dopisała i ludzie nieco wystraszyli się zimna, atmosfera na Rynku była gorąca. Niestety w puszkach wolontariuszy było nieco mniej niż w roku ubiegłym.

Spodziewaliśmy się większych tłumów, jednak wiatr i deszcz odstraszył ludzi. W ubiegłym roku w naszych sztabowych puszkach było więcej pieniędzy. Mieliśmy około 100 tys zł, w tym tylko 80. W sumie na dzień dzisiejszy łącznie ze wszystkich sztabów mamy ponad 180 tys zł. Ostateczną kwotę poznamy jednak za kilka tygodni. Trwają bowiem aukcję na serwisach internetowych, a ich sprzedaż również zasili nasze konto – mówi Sławomir Andres, szef sztabu WOŚP przy IV LO w Rzeszowie.

Ponad 300. wolontariuszy zbierało wczoraj pieniądze do puszek w stolicy Podkarpacia. Każdy, kto chciał, mógł również wziąć udział w licytacjach na Rynku. Za największą kwotę udało się sprzedać koszulkę Asseco Resovii z piłką i medalem. Ta licytacja zasiliła nasze konto o około 1500 zł – mówi szef sztabu WOŚP przy IV LO w Rzeszowie.

Od początku trwania akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do samego Rzeszowa trafił sprzęt o wartości bliskiej 12 mln zł. W ubiegłym roku, kiedy orkiestra również zbierała pieniądze na polepszenie warunków leczenia dla osób starszych do Centrum Medycznego w Łańcucie, trafiły łóżka szpitalne, wózki inwalidzkie i materace przeciwodleżynowe.

13-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wolontariusze-ciesza-sie-ze-zbiorki-mamy-180-tys-zl-film-zdjecia