REKLAMA

Wojsko wychodzi na ulice! Jest zarządzenie premiera

POLSKA. Premier podjął decyzję o wyprowadzeniu wojska na ulicę. Żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą pomocy policji w utrzymaniu porządku publicznego w trakcie epidemii koronawirusa.

303-206359
Foto: Podkarpacka Policja

W poniedziałek 26 października w Monitorze Polskim pojawiło się rozporządzenie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do pomocy policji.

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wzrostem zachorowań na terenie kraju na COVID-19 żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą od dnia 28 października 2020 r. do dnia odwołania stanu epidemii pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego – czytamy w Monitorze Polskim.

wojsko

Foto: monitorpolski.gov.pl

Rzecznik rządu Piotr Muller podkreślił, że podobne decyzje były wydane również wiosną.

W związku z sensacyjnymi nagłówkami dotyczącymi wsparcia Żandarmerii Wojskowej w zakresie działań związanych z COVID-19 przypominam, że analogiczne decyzje były wydane wiosną tego roku. Z oczywistych względów były przyjęte pozytywnie, jako element wsparcia walki z epidemią – napisał na Twitterze Piotr Muller.

Decyzję o wyprowadzeniu Żandarmerii Wojskowej na ulice skomentowało też Ministerstwo Obrony Narodowej.

Odpowiadając na komentarze ws. wsparcia Policji przez Żandarmerię informujemy, że taka pomoc była udzielana również podczas 1 fali epidemii. To standardowe działania, które nie mają związku z manifestacjami. Żandarmeria pomaga m. in. w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny – czytamy na Twitterze MON.

27-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wojsko-wychodzi-na-ulice-jest-zarzadzenie-premiera-111-00r2kc