REKLAMA

Wniosek o odwołanie dyrektora KSW nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Radni sejmiku przegłosowali wniosek o odwołanie Janusza Ławińskiego ze stanowiska dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie.

07_1

Foto: Anna Magda / Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego

 

Radny sejmiku podkarpackiego Jacek Kotula poinformował, że w poniedziałek 28 czerwca, podczas Komisji Zdrowia sejmiku podkarpackiego, radni przegłosowali następujące uchwały:

1.Wniosek o przywrócenie do pracy w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie profesora Krzysztofa Gutkowskiego i dr Mariusza Partyki.

2. Wniosek o odwołanie ze stanowiska dyrektora w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie pana Janusza Ławińskiego.

Wnioski rozpoznaje teraz Zarząd Województwa Podkarpackiego.

 

Likwidacja Kliniki Neurologi w w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się bez wiedzy organu prowadzącego, czyli Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Jest to złamanie prawa – twierdzi radny Jacek Kotula.

Janusz Ławiński od końca listopada 2020 roku był pełniącym obowiązki dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. 26 lutego komisja konkursowa rekomendowała zarządowi województwa powołanie go na dyrektora. Ławiński objął stanowisko w połowie marca 2021 roku, zastąpił Marka Wiatera.

 

Zobacz także:

 

 

28-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wniosek-o-odwolanie-dyrektora-ksw-nr-1-w-rzeszowie-7920-00r2kc