REKLAMA

Włamywali się, okradali i niszczyli auta. Policja zatrzymała trzech mężczyzn

RZESZÓW. Policja zatrzymała mężczyzn, którzy dopuścili się m.in. kradzieży i zniszczenia kilku samochodów na ul. Klonowej w Rzeszowie. Jak się okazało, przestępstw dopuszczali się nie tylko w Rzeszowie. 

POL22

 

ZDJ.: KWP, mienie odzyskane przez policjantów

Jak przypomina  Komenda Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, do dewastacji samochodów przy ulicy Klonowej w Rzeszowie doszło w nocy z 10 na 11 maja. Nieznani sprawcy włamali się i okradli zaparkowane przy ulicy samochody. Część aut umyślnie uszkadzali skacząc po karoseriach. Sprawcy kradli wszystko co mogli zabrać, od sprzętu nagłaśniającego po gałkę drążka zmiany biegów. Kradli także paliwo przebijając  zbiorniki nożem. Zysk z tak skradzionego paliwa był niewielki ale straty dla właścicieli już bardzo duże.
Sprawą zajmowali się policjanci z komisariatu na Baranówce. Bezpośrednio po zdarzeniu na miejscu zabezpieczyli ślady przestępstwa. Jednak mimo znacznych zniszczeń nie było bezpośrednich świadków. Również niczego nie zauważyli okoliczni mieszkańcy. Mimo to policjanci nie dawali za wygraną. Pierwsze informacje na temat potencjalnych sprawców zdobyli funkcjonariusze z komisariatu w Boguchwale. Kolejne ustalenia poczynili kryminalni
z rzeszowskiej komendy.
Na podstawie zebranych informacji oraz ustaleń operacyjnych wytypowali potencjalnych sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Straszydla w wieku 20, 19 i 17 lat. Ten ostatni w chwili popełnienia przestępstwa był jeszcze nieletni. We wtorek on został zatrzymany jako pierwszy. Już podczas wstępnych rozmów przyznał się do czynu. Kilka godzin później kryminalni zatrzymali dwóch pozostałych podejrzanych.
Teraz wyjaśnieniem szczegółów procederu zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Na podstawie zebranego materiału przedstawili oni podejrzanym łącznie 13 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Oprócz przestępstw przy ulicy Klonowej dotyczą one kradzieży motocykla w Straszydlu oraz kół z samochodu seat w Hermanowej, o które podejrzani są 20-latek i nieletni.

Najstarszy z zatrzymanych usłyszał również zarzuty kradzież i kradzieży z włamaniem do samochodów w Sołonce i Boguchwale jeszcze w 2013 roku. Spowodowane przez podejrzanych straty już przekraczają 11 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Ustalili również i przedstawili zarzuty trzem osobom podejrzanym o paserstwo.
Mężczyźni podejrzewani są również o inne kradzieże i włamania na terenie powiatu rzeszowskiego i strzyżowskiego. W sprawie tych czynów prowadzone są dalsze ustalenia.

 Źródło: KWP

05-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wlamywali-sie-okradali-i-niszczyli-auta-policja-zatrzymala-trzech-mezczyzn