REKLAMA

Włamywał się i okradał niezamieszkałe domy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do domów na terenie gminy. Zatrzymany włamywał się zazwyczaj do niezamieszkanych domów, gdzie kradł metalowe elementy wyposażenia, które sprzedawał jako złom. Oprócz włamań dokonał również kradzieży.

Informację o potencjalnym sprawcy uzyskali policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim zajmujący się przypadkami włamań. Z zebranych informacji wynikało, że włamywaczem może być 33-letni mieszkaniec Głogowa Małopolskiego. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany.

Jak ustalili policjanci od roku 2012 do chwili zatrzymania dokonał on pięciu  włamań do rożnych budynków na terenie miasta. Zazwyczaj były to jeszcze niezamieszkane domy. Mężczyzna wyłamywał drzwi lub okno, a po wejściu do wnętrza kradł baterie umywalkowe. W tym samym okresie dokonał również trzech kradzieży. Jego łupem padły akumulatory, silnik elektryczny i kable miedziane.

W każdym przypadku skradzione przedmioty sprzedawał w punkcie skupu złomu. Potwierdzają to dowody sprzedaży znalezione przez funkcjonariuszy w jego miejscu zamieszkania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Już podczas wstępnego rozpytania 33-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów. W sprawie trwają dalsze czynności zmierzające od wyjaśnienia okoliczności popełnionych przestępstw.

źródło: KMP Rzeszów,
foto: sxc.hu

09-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wlamywal-sie-i-okradal-niezamieszkale-domy