REKLAMA

Włamywacze wpadli w policyjną zasadzkę! Przez wybitą w ścianie dziurę wynosili towar (WIDEO)

RZESZÓW.  Czekający w zasadzce funkcjonariusze policji, wspierani przez policyjnych antyterrorystów zatrzymali podejrzanych na gorącym uczynku, gdy włamali się do jednej z rzeszowskich hurtowni.

Zatrzymanie było zwieńczeniem wielomiesięcznej pracy policjantów z rzeszowskiej komendy miejskiej oraz ich kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze wyjaśniali sprawy włamań do hurtowni z tytoniem i papierosami, do których dochodziło na terenie kraju. Przestępstw dokonywała najprawdopodobniej ta sama grupa sprawców.

Do podobnego włamania doszło w Rzeszowie w październiku ubiegłego roku. Łupem włamywaczy padły wówczas papierosy o wartości niemal 1,3 mln złotych. Pracując nad tą sprawą kryminalni uzyskali od kolegów z komendy wojewódzkiej w Olsztynie informację, że za włamaniami najprawdopodobniej stoi grupa przestępcza z Gdańska.

Zebrane informacje wskazywały, że grupa planuje kolejne włamanie do hurtowni w Rzeszowie. Mężczyźni zawsze starannie przygotowywali się do skoku. Sprawdzali miejsce włamania, działanie alarmu i czas reakcji ochrony. Łup wywozili skradzionym  samochodem. Po kilkunastu kilometrach papierosy przepakowywali do wynajętych furgonetek. Podobnie było i w tym przypadku. Jednak tym razem w oparciu o zebrane informacje, w tym ustalenia operacyjne, policjanci postanowili zaczekać na potencjalnych sprawców w zasadzce.

 

995130454
W poniedziałek około godziny 3:00, gdy przez wybity w ścianie budynku hurtowni otwór zaczęli wynosić kartony z papierosami, zostali zatrzymani. Uczestniczący w akcji funkcjonariusze z Rzeszowa, Olsztyna, Straży Granicznej i wspierający ich policyjni antyterroryści zatrzymali czterech podejrzewanych na gorącym uczynku.  W tym samym czasie, druga grupa policjantów w Głogowie Małopolskim zatrzymała pozostałych dwóch członków grupy oraz zabezpieczyła wynajęte furgonetki. Tam, jeden z zatrzymanych zaatakował policjantów nożem.

Zatrzymani to mieszkańcy Gdańska i okolic w wieku od 29 do 56 lat. Do czasu wykonania niezbędnych czynności procesowych trafili oni do policyjnego aresztu. Wczoraj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa, gdzie przesłuchał ic

źródło: KMP Rzeszów

22-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

wlamywacze-wpadli-w-policyjna-zasadzke-przez-wybita-w-scianie-dziure-wynosili-towar-wideo